Muži i ženy v poháru suverénně vyhráli a postupují

Pohárová soutěž pokročila. Střešovické muže čekalo osmifinále proti Orce Čelákovice, ženy čtvrtfinále proti SKV.

Muži se o postup mezi 8 nejlepších utkali s čelakovickou Orkou, která v 5. kole překvapivě přehrála SKV s 12 góly na kontě a chtěla se pokusit o další senzace v podobě pokoření Tatranu. A byly to právě domácí, kdo šel už po minutě do vedení. Střešovice, které už jako tradičně k pohárovému utkání nasadily hráče širšího kádru jako Marek Hozman, Michal Antonín Malhocký a další, odpověděly v 8. minutě a do konce první části přidaly další 3 branky. Domácí už pak jen krátce před sirénou korigovali.

Další dvě části se pak nesly v obdobném duchu. Tatran postupně navyšoval své vedením, přičemž ve druhé části se domácí ještě držely, ve třetí třetině však už nebyli sto zastavil hostující parní válec. Ten Orce jen v poslední části nasázel 7 branek a odcházel s konečným vítězstvím 15:4.

To pro svěřence Milana Fridricha a Luďka Beneše znamená postup mezi 8 nejlepších, kde se o postup do semifinále utkají s Mladou Boleslaví.

ASK Orka Čelákovice - Tatran Střešovice 4:15
branky: 2. Adam Hájek, 19. Matěj Čech, 26. Daniel Korych, 58. Václav Kramel - 8. Vojtěch Kún, 13. Jonáš Kreysa, 14. David Šimek, 17. David Šimek, 26. Pavel Sládeček, 30. Daniel Péc, 32. Tomáš Hanák, 38. Milan Meliš, 43. Matěj Čelakovský, 48. Šimon Vavroušek, 52. Daniel Péc, 53. Martin Šindelář, 56. David Šimek, 58. Daniel Péc, 59. Vojtěch Kún; rozhodčí: Daniel Fišer - Lukáš Recht; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 42; zásahy brankářů: Aleš Zetek 31 - Adam Draslar 21; po třetinách: 2:4, 1:4, 1:7;

I ženy pod vedením Marka Michálka a Pavla Hudíka si chtěly přenést výsledkovou pohodu i do poháru, kde se ve čtvrtfinále utkaly s hráčkami prvoligového SKV.

Střetnutí s bývalým dlouhodobým účastníkem nejvyšší soutěže se dlouho neslo v o poznání vyrovnanějším duchu, než utkání mužů. Na to však mohl mít jistý podíl i hrací čas poháru žen, který je zkrácen na 3x15 minut.

I tak to byl Tatran, kdo měl od úvodu utkání pevně ve svých otěžích a po první třetině vedl 2:0 a i statistika střelby byla jasně na straně hráček hostí (2:8). V první polovině druhé části sice na 3:0 zvýšila Mechlová, domácí však poté zavelely na statečný odpor snížili na 2:3. Vyhlídky SKV však čtvrtým gólem Střešovic utnula Vendula Beránková.

V poslední části už pak domácí nenašly síly na vzdor a Tatran postupně navyšoval své vedení. Konečné skóre se ve vinohradské hale zastavilo na čísle 3:8. Střešovice tak postoupily do semifinále poháru, kde se o postup do finále utkají s Bohemians.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Tatran Střešovice 3:8
branky: 19. Běla Novotná, 21. Nikola Trnková, 41. Eliška Reischlová - 4. Vendula Beránková, 15. Radka Korbelářová, 19. Michaela Mechlová, 25. Radka Korbelářová, 34. Jessica Kabelková, 41. Jessica Kabelková, 43. Lucie Vernerová, 45. Mariana Býčková; rozhodčí: David Hejzlar - Martin Kněžík; vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 105; zásahy brankářů: Daniela Kreisingerová -6 - Monika Šolleová -3; po třetinách: 0:2, 2:2, 1:4;