Muži po přestřelce s Pardubicemi berou tři body

Nedělní podvečer ve Stodole patřil mužům, kteří se utkali s posledním týmem tabulky, Sokoli Pardubice.

Sváteční večer zahájila ve Stodole státní hymna, která v obou týmech probudila tu správnou bojovnost do začátku utkání. Hra se v prvních střídání přelévala ze strany na stranu, avšak údernější začátek měl domácí tým. V čase 3:20 otevřel skóre utkání Jakub Kolísko za asistence Filipa Langera. Dlouhých deset minut byla hra velmi vyrovnaná a oba brankáři se blýskli několika skvělými zákroky. Až ve třinácté minutě dorazil střelu Martina Pánka Pavel Sládeček a zvýšil tak skóre na 2:0 pro domácí tým. V 16. minutě poslal dlouhý balón na Jonáše Kreysu opět Martin Pánek, a ten se ve svém zakončení nemýlil. Sokoli však poslali Tatranu rychlou odpověď a snížili nepříznivý stav. Dvoubrankový náskok Tatranu nestačil a Filip Langer přesnou střelou na zadní tyčku navýšil náskok na 4:1 za asistence Martina Pánka.

Druhá dvacetiminutovka začala okamžitou střelou Jonáše Kreysy, která ale nebyla úspěšná. Ve druhé minutě mohli domácí navýšit náskok, kdy proti hostujícímu týmu bylo nařízeno trestné střílení, to však Filip Langer neproměnil. Sokoli roztáhli svá pomyslná křídla a v čase 5:16 po přesné krosové přihrávce snížili stav utkání nejdříve jednou brankou a hned vzápětí i druhou, kdy rázem bylo skóre pouze o jeden gól. Domácí si s touto situaci poradili bravurně a po několika střídání odpovídají Sokolům zpět také dvěma brankami. Po krosové nahrávce nejdřív zvýšil skóre Martin Šindelář po nahrávce Ondřeje Řezníka a následně střelu ze vzduchu uklidil do brány mladší z bratrů Kolísků za asistence Pavla Sládečka. Ve hře bylo vidět několik velmi zajímavých akcí na obě strany, gólem ale neskončila ani jedna. Po faulu Brautfergera dostal šanci proměnit trestné střílení i hostující celek a ten ji na rozdíl od domácích využil. Pardubice se tak v závěru třetiny dotáhli opět na dvoubrankový rozdíl.

Závěrečnou část sice zahájili aktivněji hosté, avšak Lukáš Kříž vytáhl v brance domácích několik famózních zákroků a podržel tak v úvodních minutách svůj tým. Sokoli ale tlačit nepřestali, což vedlo ke snížení stavu ze strany Pardubic. Přesnou odpověď na to, kdo je ve Stodole doma si připravil jen o malou chvilku později Jan Kolísko, kterému přihrával Martin Šindelář. Několik málo minut na to vyslal přesnou střelu do sítě Pardubic Martin Pánek po přihrávce Honzy Kolíska. Hostující místo branek odpověděli faulem a Tatran šel do přečíslení, to ale využít nedokázal. To však nikomu nevadilo, protože ve 14. minutě zvýšil stav Jonáš Kreysa po nahrávce Pavla Sládečka. Ani to pardubické hráče nesrazilo k zemi a v patnácté minutě lovil balónek z branky domácí brankář. V závěru utkání se o slovo přihlásili opět tatranští hráči, kdy desítku na světelné tabuli rozsvítil Jakub Kolísko za asistence Filipa Langera. Druhý jmenovaný byl v posledních minutách při chuti a ze standartní situace dokázal Filip ještě navýšit skóre na 11:6 pro Tatran. Střeleckou kanonádu zakončili hostující hráči, kteří půl minuty do konce upravili konečný stav na 11:7.

Komentář trenéra domácích Milana Fridricha: "Dnes velkou část zápasu jsem byli ve vedení. Bohužel jsem soupeři nabízeli mnoho prostoru k brejkům , ve kterých je jeho síla. Děkuji hráčům za nasazení a za vítěznou morálku, kdy se soupeř výsledkově dotahoval. Děkuji soupeři a divákům."

Komentář trenéra hostů Ladislava Štancla: Tatran byl dnes lepší ve všech ohledech. V rychlosti, nasazení, v zakončení, v agresivitě a ve hře na míčku. I když jsme se dvakrát dokázali vrátit do zápasu, domácí to dokázali vždy zlomit na svou stranu.

Tatran Teka Střešovice - Sokoli Pardubice 11:7

branky: 4. Jakub Kolísko, 13. Pavel Sládeček, 16. Jonáš Kreysa, 18. Filip Langer, 31. Martin Šindelář, 32. Jakub Kolísko, 46. Jan Kolísko, 49. Martin Pánek, 53. Jonáš Kreysa, 57. Jakub Kolísko, 59. Filip Langer - 17. Jan Savický, 26. Adam Šmíd, 29. Adam Šmíd, 36. Adam Šmíd, 44. Jan Savický, 55. Ivo Teichman, 60. David Žáček; rozhodčí: Jakub Furmánek - Vlastimil Šolc; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 110; zásahy brankářů: Lukáš Kříž 5 - Jakub Levínský 1, Jakub Levínský 2, Martin Haleš 1; po třetinách: 4:1, 2:3, 5:3;