Muži předvedli neuvěřitelnou pětiminutovku a z Ostravy si vezou důležité vítězství

A-tým Tatranu dnes dokázal vyhrát utkání během pouhých pěti minut, kdy dokázal vstřelit týmu FBC ČPP Ostrava hned pět branek. Odvážející si tak důležitou výhru, která je posune do elitní osmičky.

Vyhrát zápas během pouhých pěti minut je samozřejmě jistou nadsázkou. První třetina se nesla v duchu útočných akcí a protiútoků. I přes šance na obou stranách si diváci museli na první branku utkání počkat. Dominovali oba brankáři, kteří své týmy dlouhou dobu drželi. Tatranu se dařilo vysoké napadání a domácím tak znepříjemňovali rozehrávku. V šestnácté minutě bohužel přišlo vyloučení Adama Tlapáka za sekání, které bylo domácími následně potrestáno. Stav po první třetině byl 1:0 pro Ostravu.

První pětiminutovka druhé třetiny nic velkého nepřinesla, ta druhá však stála za to. Tatran jako by se rozhodl, že zápas prostě vyhraje a spustil nevěřitelnou gólovou smršť. Během pěti minut dokázal skóre na světelné tabuli změnit na 1:5. Góly si připsali hráči Marek Pixa, Jonáš Kreysa, Adam Tlapák, Filip Langer a Matěj Havlas. Asistovali jim dvakrát Martin Mühlfait, Jan Kolísko a již zmínění Jonáš Kreysa. Tlak drželi tatranští až do konce třetiny. Několikrát dokázali rozezvučet kovovou konstrukci branky domácích, gól již ale nevstřelili.

Třetí třetina nezačala pro hráče Tatranu dobře. Hned na začátku přišly dvě po sobě jdoucí vyloučení, z nichž to druhé Ostrava využila a snížila na 2:5. Deset minut před koncem zápasu si domácí vybral svůj timeout, což se ukázalo jako dobrý tah, protože necelou minutu na to snížili na 3:5. Poté se Ostravané snažili dostat do šesti, což nebyl jednoduchý úkol kvůli vysokému napadání hostí. Nakonec se to povedlo, ale těžil Tatran, když na 3:6 zvýšil Jonáš Kreysa. Vysoké napadání se ukázalo jako velmi účinné tři minuty dokonce skóroval ještě Martin Šindelář za asistence Milana Meliše. Ostravě se pak ještě podařilo upravit stav na konečných 4:7, což ale nic nezměnilo na tom, že se z utkání radovali hráči z pražských Střešovic.

Tatranu se konečně podařilo prolomit střeleckou smůlu, která ho provází v posledních zápasech, což ve svém komentáři zmínil i trenér Jakub Menhart. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni golmani Štěpán Laja a Martin Frühbauer.

FBC ČPP OSTRAVA - Tatran Teka Střešovice 4:7
branky: 18. Tomáš Sovják, 45. Michal Sládek, 53. Marek Zapletal, 58. Dominik Eichner - 26. Marek Pixa, 26. Jonáš Kreysa, 27. Adam Tlapák, 28. Filip Langer, 31. Matěj Havlas, 56. Jonáš Kreysa, 58. Martin Šindelář; rozhodčí: Kamil Sojka - Ondřej Vašíček; vyloučení: 1:3; využití: 2:0; diváků: 326; zásahy brankářů: Štěpán Laja 16 - Martin Frühbauer 18; po třetinách: 1:0, 0:5, 3:2;