Muži vyzvou na domácí půdě Pardubice

Už 18 utkání je Tatran bez ztráty bodu a vidina vítězství v základní části začíná pomalu nabývat reálných obrysů. Další překážkou na cestě za touto metou bude pro Střešovice tým Pardubic.

Svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše sice zakončili rok 2022 porážkou s Bohemians v poháru, v Superlize však zatím neztratili jediný bod, což platí i po úvodních dvou utkáních roku 2023. Nejdříve Tatran vyhrál v Liberci a naposled před televizními kamerami přetlačil v derby pražskou Spartu poměrem 5:3. Na kontě už tak má 54 bodů a na druhé Vítkovice dřímá náskok 12 bodů, na Boleslav, která má pak zápas k dobru, 13 bodů.

To v Pardubicích řeší zcela opačné starosti. Celek z východu Čech je v tabulce předposlední, když má pod sebou jen Karlovy Vary. Sokoli navíc už 9 zápasů v řadě nevyhráli a byť je jejich manko na postup do osmifinále jen 5 bodů, musí se v Pardubicích smířit i s možností, že se jich vyřazovací boje opět týkat nebudou.

V loňské sezóně byli Sokoli krůček od sestupu, když v baráži hrané na 3 vítězství prohrávali s brněnskými Bulldoky už 0:2 na zápasy. I tak se jim nakonec sestupový černý Petr vyhnul a tradiční účastník nejvyšší soutěže vyhlížel lepší zítřky. Ty však zatím nepřichází a tak svěřenci Ladislava Štancla proti Tatranu nebudou platit za favority.

V posledním vzájemné utkání, které se v Pardubicích odehrálo 16. října, držely Pardubice prvních 20 minut krok, když prohrávaly jen 2:3, následně však již neskórovaly a ve výsledku neměl Tatran příliš těžkou práci. Sokoli navíc za 60 minut vystřelili na bránu jen pětkrát.

Utkání Tatranu s Pardubice začíná v řepích v neděli v 17 hodin.