Na liberecké střelnici nakonec šťastnější domácí

Tatranští hráči zajížděli koncem pracovního týdne na sever Čech, kde se otevřela gólová střelnice. I přes velkou snahu si pražané nakonec vezou zpět pouze jeden bod.

Páteční večer v podještědí zahájili lépe domácí, kteří otevřeli skóre v 8. minutě utkání a následně využili přesilovku po nekázni Martina Pánka. Martina vyloučení nesrazilo, ba naopak ho dovedlo k nejvyššímu bodovému zisku v dresu Tatranu, který začal shromažďovat v poslední minutě první třetiny, kdy v početní převaze pět na tři přihrál na gól Milanu Melišovi. Na světelné tabuli svítilo po první třetině skóre 2:1 pro domácí tým.

Druhá třetina byla na góly o něco bohatší. Ihned v první minutě srovnal stav utkání Jonáš Kreysa po nahrávce Martina Pánka. Hra se následně přelévala ze strany na stranu a stav utkání se měnil velmi rychle. Nejdříve se dostal do vedení Liberec, odpověď na to našel Jakub Novák za asistence Jana Kolíska. Do konce druhé části už si vzal slovo pouze tým ze severu Čech a za záda Frühbauera se dokázal dostat hned dvakrát. Do šatny tak odcházel domácí tým s dvoubrankovým náskokem.

Poslední dvacetiminutovku zahájil lépe opět domácí celek a zdálo se, že s Tatranem je zle. To si však Pražané nenechali v čele s Martinem Pánkem líbit a jedenáct minut před koncem nastartovali brankový kolotoč. Nejdříve se přesně trefil Pavel Sládeček, kterému asistoval Pánek, tomu to však nestačilo a vzápětí přidal další dvě branky za asistencí Jonáše Kreysy a Jakuba Kolíska.  Zdálo se, že utkání je opět na začátku, ale vyrovnaný stav trval pouze pár vteřin. Domácí tým se rozhodně nesrovnal s tím, že by měl přijít o dobře rozjetý zápas a na tlak Tatranu odpověděl hned dvěma góly. Ani to neznamenalo konec utkání a Tatran se opět přihlásil o slovo. V šesti hráčích v poli se nejdříve neskutečnou střelou trefil Filip Langer za asistence Milana Meliše, který v poslední minutě utkání vystřelil Tatranu účast v prodloužení. Diváci ve třetí třetině viděli hned 8 branek.

Florbalové prodloužení je velmi specifické a na hřišti rozhoduje každá maličkost, i přesto se podařilo hrát Tatranu s Libercem velmi vyrovnanou hru téměř po celé pětiminutové prodloužení. Zdálo se, že nájezdy už jsou na spadnutí, bohužel přesnou střelu dvě vteřiny do konce vyslal do branky hostů Liberec a Tatran se do Prahy vrací pouze s jedním bodem do tabulky.

K utkání se v závěru vyjádřil hlavní trenér Milan Fridrich: „Dnes hráči odmakali zápas naplno a dokázali se 3 krát vrátit do zápasu - to mohu ocenit. V ostatní prvcích hry jsme ovšem předvedli snad všechny chyby, který si dlouhodobě ukazujeme. To je pro mě smutné zjištění."

FBC Liberec - Tatran Teka Střešovice 9:8p
branky: 8. Patrik Rozkovec, 11. Adam Balatka, 24. Radek Valeš, 32. Patrik Rozkovec, 36. Jakub Kopecký, 47. Radek Valeš, 52. Martin Čermák, 53. Jan Baudisch, 65. Radek Valeš - 20. Milan Meliš, 21. Jonáš Kreysa, 27. Josef Novák, 49. Pavel Sládeček, 50. Martin Pánek, 52. Martin Pánek, 58. Filip Langer, 60. Milan Meliš; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 3:1; využití: 1:2; diváků: 195; zásahy brankářů: Tomáš Janota 14 - Martin Frühbauer 15; po třetinách: 2:1, 3:2, 3:5, 1:0;