Na prahu rekordu! Tatran jede na hřiště FBC Ostrava

Ze základní části nejvyšší mužské soutěže zbývají odehrát dvě kola a Střešovice jsou krůček od historického bodového rekordu.

Svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše stále neztratili jediný bod, jsou jistým vítězem základní části a na dosah mají také historický rekord v počtu získaných bodů v základní části. Ten aktuálně drží Mladá Boleslav z ročníku 2019/20, kdy Středočeši získali 74 bodů, když během 24 duelů jedinkrát prohráli. Tatran má aktuálně na kontě 72 bodů a člověk nemusí být matematik, aby si spočítal, že k zápisu do historie stačí střešovické partě jedno tříbodové vítězství.

To se Tatran pokusí zapsat už na půdě FBC Ostrava, osmého celku aktuálního pořadí Superligy. Svěřenci Jakuba Robenka získali, i díky 4 výhrám v posledních 5 utkáních, jistotu play-off, do kterého půjdou z osmého nebo sedmého místa a čeká je tak osmifinálová série. Z posledních počinů se určitě patří zmínit vítězství Ostravy na hřišti Sparty, koncem ledna pak FBC obralo doma o bod Mladou Boleslav, když s ní prohrálo až v prodloužení. Velký podíl na výsledkovém vzestupu FBC má mimo jiné předsezónní posila Marek Brauer, který jen v posledním utkání na půdě Black Angels zapsal neuvěřitelných 7 bodů za 5 branek a 2 asistence a se 48 body vede týmové bodování.

I na straně Tatranu se v posledním kole do individuálních statistik urodilo. Marek Beneš 8 body nejen že překonal bodový rekord hráče Střešovic v základní části, navíc se také vyhoupl do čela produktivity celé ligy a určitě v něm bude chtít vydržet až za finální pásku.

První vzájemné utkání obou týmů přineslo začátkem prosince vedení Tatranu 4:0, načež se FBC v průběhu třetí třetiny nadechlo k dramatu, které se však nekonalo a domácí vyhrály 6:2. Čtyřmi góly se tehdy blýskl Tomáš Hanák, který v posledních dvou kolech v sestavě Střešovic chyběl.

Duel, ve kterém může Tatran zdolat historický rekord, startuje na ostravské ČPP Areně v neděli v 17 hodin.