Nadějný úvod nestačil. Ženy podlehly v semifinále poháru Chodovu

Svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchce bohužel nezopakují loňskou finálovou účast.

Střešovické ženy se chtěly po roce opět probojovat až do finále Poháru Českého florbalu, k čemuž potřebovali v semifinále zdolat Chodov, který v posledním vzájemném měření sil dokázaly porazit.

Velmi nadějný byl i úvod semifinálového duelu na Stodole, když domácí družina udeřila jako první a díky trefě Mariana Býčkové šla v polovině první třetiny do vedení. To držela 10 minut a už to vypadalo, že si po 20 minutách do šaten odnese vedení, jenže Chodov 14 vteřin před sirénou srovnal a stav po první části byl tak 1:1.

V prostřední periodě se na góly čekalo ještě déle, než v té první. Více než 16 minut totiž šance na obou stranách končily na brankářkách Monice Šolleové a Janě Christianové. V bráně tak skončil až pokus z hole hostující Andrey Břeské, která Chodov po relativně šťastné dorážce poslala do vedení. To týmu z Jižního Města vydrželo až do přestávky a stav po 40 minutách byl tedy 1:2 z domácího pohledu.

Poslední třetina nebyla nijak odlišná od těch předchozích, tedy vyrovnaný průběh, dlouhé čekání na gól a střelecky o něco aktivnější hosté. První branka třetiny však přišla až v 55. minutě, kdy domácí naděje klesly po dorážce úplně volné Skokové. Hned na to se Tatran odhodlal ke hře v šesti a následně využil i svůj oddechový čas. Kýžený gól však nepřicházel a tak hosté ještě půl minuty před koncem završily svůj postup gólem do prázdné brány.

Střešovice tak po prohře 1:4 nezopakují svoji loňskou finálovou účast a s Pohárem Českého florbalu se loučí v semifinále. Další utkání je čeká o víkendu na půdě Vítkovic.

Tatran Střešovice - FLORBAL CHODOV 1:4
branky: 10. Mariana Býčková - 20. Nikola Skoková, 37. Andrea Břeská, 56. Nikola Skoková, 60. Andrea Břeská; rozhodčí: Jiří Jelínek - Josef Libecajt; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 68; zásahy brankářů: Monika Šolleová 23 - Jana Christianová 17; po třetinách: 1:1, 0:1, 0:2