Naposled v základní části doma. Ženy vyzvou Boleslav

Svůj poslední zápas základní části na domácí půdě odehrají ženy Střešovic proti Mladé Boleslavi, která je v tabulce poslední.

Už jen dva kousky zbývají v bonboniéře základní části Extraligy žen a vrcholí tak závod o konečné pořadí v ní. Tatran má jistotu, že neskončí hůř, jak čtvrtý. Zároveň stále plápolá naděje na umístění na třetí příčce a přeskočení ostravského FBC. K jejímu udržení potřebují svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka zdolat poslední Mladou Boleslav.

Ta je po 20 odehraných kolech na samém chvostu pelotonu, když zapsala jedinou výhru v prodloužení a k tomu tři prohry nad rámcem základní hrací doby. Svěřenkyně Miroslava Špalka tak mají jistotu účasti v boji o záchranu, kde se v 1. kole play-down střetnou s jedním z dvojice Jičín - Liberec. Boje o udržení si tým ze středních Čech vyzkoušel už loni, kdy po základní části skončil desátý a následně v sedmi zápasové sérii dokázal zdolat Židenice a nasměrovat je k cestě za sestupem.

Pro Střešovice tak půjde o druhý souboj s týmem z konce tabulky v řadě, když poslední víkend změřily síly s pražskými Panthers a zvítězily 14:1. Poslední vzájemný duel ovládly svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka poměrem 9:4, když o svém vítězství rozhodli už v první třetině, kterou ovládly 4:1 a následně zápas úspěšně dokontrolovaly. Hattrickem tehdy zazářila Simona Korbelářová.

Zápas Tatran s Mladou Boleslaví ve 21. kole základní části startuje na Stodole v sobotu v 19 hodin.