Neelitní duben ve znamení venkovních tréninků

Počasí už se konečně trošku umoudřilo, vládní nařízení se zmírnila a to pro nás jediné: Začali jsme trénovat venku!

Zdá se, že co se týče epidemiologické situace, jsme se dostali z nejhoršího. Po dlouhé době nám bylo konečně povoleno se začít opět setkávat i mimo virtuální svět. Této možnosti jsme s velkým nadšením využili a od monitorů jsme se přesunuli do stromovky, ve které trénujeme nejčastěji.

Necelá polovina našich tréninků bývá zpravidla zaměřena na atletické dovednosti. Trenér Marek Michálek disponuje téměř nevyčerpatelným množstvím pohybových cvičení, která mají za úkol připravit všechny hráče především na návrat do haly. Trénujeme hlavně starty a kratší sprinty v intervalech, které mají simulovat délku střídání. Toto zaměření tréninku dává hráčům po vynucené pauze hodně zabrat, avšak všichni ví, že bych se bez něj na blížících se turnajích neobešli.

Další část tréninků je zaměřena na dovednosti s fotbalovým míčem. Tato disciplína je mezi, především těmi staršími, hráči značně oblíbenější, než atletické tréninky. Máme to štěstí, že na letenské pláni lze najít jak rozsáhlou travnatou plochu, tak i branky. Přestože tento sport v našem podání občas vypadá spíše jako parodie na fotbal, se při něm vždy zadýcháme, zapotíme, ale i pobavíme. S přehledem největším bavičem je Marek Stojanovič, který svým fotbalovým umem vždy pobaví všechny přítomné.

Dále bychom Vám rádi představili nového člena naší Neelitní složky. Je jím Václav Benda, který se pokusí vybojovat si místo v sestavě starších žáků. Jeho jmenovec a trenér Marek Benda Neelitní složku vzorně reprezentuje v Tatranském Geocachingu a to i přes fakt, že si během školení trenérů zlomil ruku. Závěrem nesmíme zapomenout zmínit, že na všech trénincích panuje příjemná a veselá atmosféra a to i díky přítomnosti svěřenkyň Marka Michálka, s nimiž jsme odehráli dramatické fotbalové utkání, o kterém se více dozvíte v článku za měsíc květen.

Hrající asistent trenéra mužského týmu Vojtěch Lánský zhodnotil dubnové události slovy: ,,Opravdu mě těší, že jsme se konečně mohli sejít alespoň venku. Všechny chválím za jejich výkony a úsilí, co předvádí. Věřím, že během následujícího měsíce se bude možné sejít i v hale, kde se ukáže, kdo se jak činil během neflorbalových tréninků. Zároveň bych chtěl přivítat Vaška v Neelitě a popřát mu, aby se mu mezi námi líbilo. Stejně tak přeju Márovi brzké zahojení poraněné ruky."