Nejvyšší výhra ročníku. Tatran nasázel Otrokovicím 23 branek!

Proti třináctým Otrokovicím si Tatran připsal nejvyšší výhru letošního ročníku. Marek Beneš navíc překonal střešovické historické bodové maximum.

Svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše se v utkání 24. kola základní části postavili Otrokovicím, které byly v tabulce až třinácté a proti jistému vítězi Prezidentského poháru už pomalu mohli myslet na boje o udržení. Tatranu jde naopak o historický rekord, na který mu před zápasem chybělo 5 bodů.

Že se v Řepích neurodí překvapení, začalo být jasné už po 27 vteřinách, kdy se po hezké sehrávce prosadil Matěj Havlas. V 6. minutě zvýšila na 2:0 domácí třetí formace, když akci Čermáka dokonal Martin Mühlfait a pak už přišla chvíle Marka Beneše. Ten v přesilovce našel Davida Šimka, čímž zapsal 63. kanadský bod a překonal střešovické historické maximum, které držel Filip Langer z ročníku 2020/2021. Do přestávky přidali domácí ještě další dva přesné zásahy z produkce Havlase s Šindelářem a první část opanovali jasně 5:0.

Domácí dominance pokračovala i po přestávce a skóre pomalu, ale jistě kynulo. Nejprve zvýšil na 6:0 Sládeček, načež využil hostujícího zaváhání nekompromisně Marek Beneš. Osmou branku domácího výběru z hole Ondřeje Sádla, který v první formaci zastoupil Tomáše Hanáka, muselo posvětit až video, což neplatilo o brance číslo 9 Ondřeje Němečka, který tak orámoval polovinu hrací doby, jež se pro hosty začínala stávat dosti hrozivou. Otrokovické pokusy totiž končily na doposud stoprocentním Lukáši Křížovi, který tak mohl sledovat, jak domácí účet gólový narůstá. Do přestávky se totiž prosadili ještě Brautferger, Havlas a Meliš a po 40 minutách platil stav 12:0.

Domácí úsilí nepolevilo ani se startem poslední třetiny. Branka Tlapáka ze 46. minuty byla už šestnáctým kouskem v otrokovické bráně. Křížovu nulu vymazal až hostující Marek Zapletal, který zůstal úplně volný za zadní tyčce. Žádný zvrat to však neznamenalo a nad hostující bránou sněžilo dál. Další zásahy Beneše s Šimkem dostaly skóre do stavu 19:1, načež se hosté prosadili podruhé. Dvaceti brankovému nářezu však neunikli…jubilejní gól si připsal Martin Šindelář a to ještě nebylo všechno. Do konce zápasu se Tatran trefil ještě třikrát a finální podoba skóre tak bal hrozivých 23:2.

Střešovice si tak připsaly nejvyšší vítězství ročníku a od rekordního zisku bodů v základní části je dělí jediné vítězství. Neuvěřitelných 8 kanadských bodů si připsal Marek Beneš, který se tak vyšvihl do čela celého bodování.

Další utkání čeká Tatran v neděli na půdě FBC Ostrava.

Tatran Střešovice - PSG PANTHERS OTROKOVICE 23:2
branky: 1. Matěj Havlas, 6. Martin Mühlfait, 10. David Šimek, 12. Matěj Havlas, 16. Martin Šindelář, 23. Pavel Sládeček, 25. Marek Beneš, 28. Ondřej Sádlo, 31. Ondřej Němeček, 31. Petr Brautferger, 33. Matěj Havlas, 38. Milan Meliš, 42. Martin Šindelář, 43. Jonáš Kreysa, 45. David Šimek, 46. Adam Tlapák, 47. Ondřej Sádlo, 49. Marek Beneš, 51. David Šimek, 54. Martin Šindelář, 55. Jonáš Kreysa, 57. Matěj Havlas, 59. Martin Čermák - 48. Marek Zapletal, 53. Peter Nehila; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 1:3; využití: 3:0; diváků: 137; zásahy brankářů: Lukáš Kříž 13 - Adam Kohút 14, Alexandr Pujin 3; po třetinách: 5:0, 7:0, 11:2;