Nové posily do realizačního týmu mužů

Střešovický A tým mužů hlásí pro příští sezónu změny v realizačním týmu. Kolem hlavního trenéra Milana Fridricha se podařilo poskládat velmi ambiciózní tým lidí, který bude pokračovat v nastavené tatranské vizi a posune ji zase o krok výš.

Tatran dlouhodobě pracuje na zlepšování podmínek pro hráče napříč všemi kategoriemi. Nyní se zaměřímě na elitní kádr střešovických florbalistů, který čeká do příští sezóny obměna v realizačním týmu. Dlouhodobým tatranským cílem je hrát o ty nejvyšší příčky. Dalším logickým krokem tak bylo rozšířit počet trenérů a lidí, kteří se hráče starají. Nadšení z domluvené spolupráce neskrývá ani generální manažer Jakub Menhart:

„Naším cílem je vytvořit dlouhodobě úspěšný tým, který má ty nejvyšší ambice. K dosažení tohoto cíle musíme pracovat s největším úsilím ze všech týmů, a k tomu je zapotřebí neustálá, intenzivní práce na vylepšování jak hráčského, tak realizačního týmu. Florbal se neustále posouvá kupředu a my klademe na hráče stále větší nároky. To samé samozřejmě očekávají hráči i od nás, jakožto od vedení. Proto jsem nadšený, že se nám podařilo vhodně doplnit náš realizák a jsem přesvědčený o tom, že jsme vytvořili tým, který bude zase o něco silnější a především komplexnější. Milana Fridricha bude doplňovat dlouholetý Tatraňák, klubová legenda a vynikající trenér Luděk Beneš a naše nová posila z Karlových Varů Marek Mandler, kterého považuji za talentovaného mladého trenéra s velkým smyslem pro detail. Kondiční připravenost hráčů bude i nadále pod taktovkou Libora Škody, fyzio pod vedením Václava Bechyňáka a na pozici vedoucího družstva nás doplní Radek Brázda. V neposlední řadě jsem rád, že mohu oznámit doplnění našeho trenérského týmu o Romana Jandu z Bohemians, který bude mít nově na starost rozvoj našich brankářů.“

Pro příští sezónu tedy zůstává na své pozici kondiční trenér Libor Škoda, a především hlavní trenér Milan Fridrich, který hodlá pokračovat v nastavené vizi a podniknout další kroky potřebné k tomu, aby tým mužů dovedl k bojům o titul. Za Milanem je vidět velký kus práce, už teď však ví, na co bude třeba se zaměřit: „Minulá sezóna nám ukázala, co jsme zvládli velmi dobře a také ukázala prostory, kde musíme naši píli a pozornost zintenzivnit, aby se to přeneslo do většího úspěchu v play-off. Teď k tomu trochu podrobněji. Jako správnou cestu, a i kde jsme se posunuli vidím v rozvoji herního myšlení, prostoru k zodpovědnosti a kreativitě hráčů. To se projevovalo zlepšenou hrou na míčku a celkovém obrazu hry, který jsme po většinu zápasů základní části předváděli. Přineslo nám to krom výsledků i radost z předváděné hry. Řadu týmů jsme tímto dokázali přehrát, což byl i náš cíl, abychom vyhrával díky naší dominanci a kreativitě s míčkem. V těžších zápasech, to ovšem ne vždy platilo a brzdili nás individuální činnosti, které jsem pod tlakem a v plné rychlosti nepředváděli v takové kvalitě, abychom i tyto soupeře poráželi pravidelně a stylem, kterým se chceme prezentovat. Což je i směr, kam naši pozornost budeme s novým realizačním týmem upínat. O to víc jsem rád, že se podařilo náš tým rozšířit, abychom udělali maximum pro rozvoj hráčů k potřebné kvalitě. Ovšem pořád bude hlavní břemeno ležet na hráčích a jejich pracovitosti, zodpovědnosti a přístupu. Bez toho nezmůžeme nic. Na spolupráci v tomto realizačním týmu a s tímto týmem hráčů se těším.“

Staronovou posilou bude Luděk Beneš, který je střešovickou hráčskou legendou a nyní i uznávaným trenérem. Nově se objeví na pozici asistenta. „Naše práce bude navazovat na trend, který jsme společně s Fríďou odstartovali někdy před 6 lety a který Fríďa rozvíjel v posledních dvou sezónách. S ohledem na florbalový vývoj a ve snaze poskytnou hráčům ten nejlepší možný servis pro jejich rozvoj není v současné době, pokud není k dispozici trenér na full-time, jiná cesta, než rozumně sestavit širší realizační tým. Podle mého názoru se toto nyní v Tatranu daří a já věřím, že společně posuneme výkony a výsledky až na hranici hráčského potenciálu, který vnímám jako obrovský. Detailní rozdělení rolí v trenérském týmu jsme ještě neřešili, k tomu bude dostatek času v následujících měsících, ale již nyní cítím z realizačního týmu zdravě ambiciózní, pozitivní a týmovou atmosféru, kterou samozřejmě chceme přenést na celý tým,“ hodnotí spolupráci se svými kolegy.

Spolu s Benešem doplní post asistenta Marek Mandler, jehož původní angažmá bylo v Karlových Varech. Trénování střešovického týmu mužů pro něj bude novou zkušeností: „Na práci v Tatranu se obrovsky těším. Působit v realizačním týmu s Fríďou a Benym je pro mě nová výzva a možnost učit se od velkých florbalových osobností a klubových legend. Moje přesná úloha v týmu se bude během následujících měsíců formovat, ale největší přínos pro kluky vidím v rozvoji herních činností jednotlivce a ve video rozborech jednotlivých utkání."

Kromě již výše jmenovaných se o hráče budou starat ještě Václav Bechyňák jako fyzioterapeut a trenér brankářů Roman Janda. Celý tým tak bude nově čítat hned sedm členů, kteří budou pokračovat ve směru, kterým se Tatran již před několika lety vydal.


Hlavní trenér: Milan Fridrich

Asistent trenéra: Luděk Beneš

Asistent trenéra: Marek Mandler

Kondiční trenér: Libor Škoda

Trenér brankářů: Roman Janda

Fyzioterapeut: Václav Bechyňák

Vedoucí týmu: Radek Brázda