O vysoké prohře Tatranu rozhodla především druhá třetina

Nedělní florbalové odpoledne na Tatranu odstartovaly ženy, které poměřily síly s dosud neporaženým pražským Chodovem.

Tatranské ženy se o víkendovém zápase rozhodly podpořit nadační fond Pink Bubble, který je spjat s týmem Chodova a na jejich podporu nastupuje v růžových dresech. Domácí hráčky se rozhodly, že za každý gól, který padne v tomto zápase přispějí 500 korun. Po minulém týdnu, kdy se naše hráčky utkaly s Vítkovicemi je tak čekal druhý velmi těžký soupeř.

Svou sílu ukázaly hráčky hostí již během první minuty, kdy padla první branka utkání. V 6. minutě už Chodov zvyšoval náskok a ujal se vedení 0:2. I přes snahu domácích hráček se Tatranu nedařilo vstřelit branku. Ve 12. a 18. minutě dokonce přišlo vyloučení Chodova, ale ani na to nedokázaly Tatranky odpovědět gólem. Naopak půl minuty před koncem Tatran ještě jednou inkasoval. 4 vteřiny před koncem třetiny přišla vytoužená branka Tatranu, když se přesně trefila Daniela Kvasková, které asistovala kapitánka Barbora Zabavská.

I přes příslib v podobě gólu na konci první třetiny se Tatrankám nepodařilo nastoupit do druhé třetiny úspěšně. Již ve druhé minutě navýšily chodovské hráčky svůj náskok o další branku. Za stavu 1:5 došlo i na střídání domácích brankářek, které však na situaci prakticky nic nezměnilo. Do konce druhé třetiny padly ještě 4 góly a všechny bohužel do branky Tatranu.

Ve třetí třetině Chodov zkompletoval 10 branek, na což pak Tatran odpověděl, když se mu podařilo vstřelit druhý gól. Autorkou gólu byla Mariana Býčková a asistovala ji Kateřina Seemannová. Další branku už Tatran vstřelit nedokázal. Naopak Chodov si ještě dvě na své konto připsal.

Chodov zvítězil na půdě Tatranu vysoko 2:12. Lepší zakončení a rozhodování v útočné fázi nás stálo přijatelnější výsledek. Naopak Chodov využil námi nabídnuté šance. Pro nás super zápas, který náš tým opět herně posune. Budeme důraznější před naší brankou a soupeřům nepovolíme jednoduché góly. Děkujeme soupeři za trpělivost při čekání na posunutí začátku zápasu. Velké poděkování patří všem fanouškům za podporu během zápasu,“ tak hodnotil utkání Jan Pojar.