Ondra Mach: Neváhej a jdi do toho! Já si splnil svůj sen

ONDRA MACH: NEVÁHEJ A JDI DO TOHO! 

Dnes si představíme příběh člena dnes již dorosteneckého kádru ročníku 2004 Ondry Macha, který přišel před rokem na Tatranský draft, skrze který se probojoval do týmu starších žáků, se kterými později získal svou první placku na MČR! Než se pustíme do rozhovoru, tak si připomeneme, jak vlastně loňský draft i s účastí Ondry probíhal! 


Z jakého klubu pocházíš a co tě vlastně vedlo k tomu přihlásit se na Tatranský draft?

Narodil jsem se ve Svitavách, kde je také místní klub FbK TJ Svitavy, ve kterém jsem začal svoji florbalovou cestu v roce 2014. Tatran Střešovice byl vždy mým oblíbeným klubem, a proto jsem neváhal a chtěl jsem využít této možnosti.

Kde sis draftu všiml a jak ses na něj přihlásil?

Této akce jsem si všiml na sociálních sítích, kde jsem Tatran sledoval už delší dobu. Přihlásil jsem se opět přes sociální sítě, na kterých stačí vyplnit online přihlášku.

Vybavíš si, jak draft probíhal a jaké jsi měl při něm pocity?

Draft se konal 14. července, což byl také finálový den Prague Games, tak jako to bude i letos. Po příjezdu na Stodolu jsme se rozdělili na dvě věkové skupiny. Ze začátku jsem byl hodně nervózní, protože jsem patřil k těm mladším a chtěl jsem podat co nejlepší výkon. Ale pak jsem zjistil, že zbytečně. Při tréninku nás sledovali trenéři mládežnických kategorií, kteří byli moc příjemní a radili, co zlepšit. Po tréninku si nás jednotlivě trenéři brali do zasedací místnosti, kde jsem se dozvěděl, že mají o mě zájem. Řešili jsme zároveň už možnosti, jak by se mohlo vyvíjet mé budoucí působení v Tatranu.

Za jak dlouho po draftu ses zapojil do tréninku s tatranskými staršími žáky? 

Hned na konci prázdnin jsem jel s týmem na soustředění do Neveklova, kde jsem se začal přizpůsobovat systému hry svých budoucích spoluhráčů. Už v září jsme vybojovali zlatou medaili na skvěle zorganizovaném Tatran Open, který jsem si užil.

Změnil se od doby, co jsi v Tatranu nějak tvůj pohled na florbal?

Určitě ano. Florbal mě začal ještě více bavit i díky tomu, že jsem poznal lepší organizaci florbalového oddílu i úrovně hry. Je to pro mě příležitost brát florbal také víc profesionálněji.

V čem myslíš, že ses ve své první sezoně v tatranském dresu nejvíce posunul a čemu to přičítáš?

Na tuto otázku by měl spíše odpovědět náš trenér Jakub Menhart, ale myslím si, že v důrazu, herním nadhledu a střelbě. Zásluhu na tom mají jistě kvalitní tréninky v Praze i individuální část mých tréninků ve Svitavách.

Co pro tebe znamená stříbrná placka z MČR?

Je to určitě skvělý a můj zatím nejlepší výsledek, na který bych bez svého týmu a práce v celé sezóně nikdy nedosáhl. Přišel stále ještě na začátku mého působení v novém klubu a já doufám, že takových pěkných úspěchů bude ještě s Tatranem víc.

Co bys vzkázal hráčům a hráčkám, kteří se rozhodují, zda se na draft přihlásit?

Jestli tě florbal baví a chceš se mu věnovat pod dobrým vedením a v dobrých podmínkách, tak neváhej a jdi do toho! Já jsem si tím splnil svůj sen.

Ondro, děkujeme za rozhovor a přejeme Ti, ať se Ti v tatranském dresu daří i nadále!

Nakonec bych chtěl poděkovat rodičům za velikou podporu, klukům z týmu za vše, co pro mě doteď udělali a Jakubovi Menhartovi za možnost se zlepšovat a být součástí tatranské party a také klubu FbK TJ Svitavy, který mě naučil základy florbalu a vyšel mi v tomto kroku vstříc. 


CHCEŠ SE PŘIHLÁSIT NA TATRANSKÝ DRAFT? 

Stačí vyplnit online přihlášku a dostavit se v sobotu 13. července do STODOLA Arény Střešovice! Můžeš zabojovat o místo v jednom z tatranských týmů a nebo si třeba jen zatrénovat s čerstvou posilou A-týmu Martinem Šindelářem!