Ostrava má silné individuality a na to si musíme dát pozor, říká o sobotním duelu Čermák.

Tatran se po dvou utkáních doma chystá do Ostravy. Co bude tím klíčovým v duelu a jak se v týmu cítí nová posila pro letošní sezónu Martin Čermák se dočtete níže.

Střešovice dál kralují tabulce Superligy a přidávají jednu výhru za druhou. V sobotu je čeká duel s Ostravou, která je v současné chvíli na osmé příčce a bojuje o své místo v play-off.

Tatran nabuzený poslední výhrou nad Lípou bude rozhodně chtít potvrdit svou roli favoritů, i když ho Ostrava v posledním vzájemném utkání vcelku potrápila. Navíc dokázala, že umí překvapit, když porazila v městském derby Vítkovice.

Zápas se odehraje 20. listopadu v 18hodin v ostravské ČPP Aréně. Zeptali jsme se nováčka v a-týmu můžu Martina Čermáka, co bude to nejdůležitější jak pro sobotní utkání, tak pro následující průběh sezóny.


Ahoj Martine, v Tatranu hraješ svou první sezónu. Jak se ti v klubu líbí? Co tě v překvapilo a jaké spatřuješ klady a zápory? Naplnila se tvá očekávání?

„Je to pro mě opravdu velká změna. Osamostatnění, jiné prostředí, lidi a styl florbalu. Abych byl upřímný stále si zvykám a se svou dosavadní formou nejsem úplně spokojen, ale věřím, že se dostane vše do normálu a svými výkony budu týmu více pomáhat.“

Základní část se již překlopila do své druhé poloviny. Změřili jste síly se všemi soupeři Superligy. Jak hodnotíš prozatímní průběh? Čekal jsi už před sezónou, že budete tak úspěšní?

„Věděl jsem, že síla týmu bude opravdu velká, proto jsem si také Tatran vybral. První místo v tabulce po půlce sezóny je parádní, ale nemůžeme si dovolit žádné zaváhaní. Musíme navázat na práci a aspekty, které chceme pilovat a věřím, že můžeme být velmi úspěšní.“

Nyní vás čeká cesta do Ostravy a střet s tamním klubem. Co bude nejdůležitější, abyste si udrželi dobré výsledky pro toto i další nadcházející utkání?

„Jak jsem již zmínil, nemůžeme si dovolit žádné zaváhání a do utkání chceme vstoupit se stoprocentní koncentrací. Víme, že Ostrava má silné individuality a na to si musíme dát pozor.“

Děkuji za odpovědi a proti Ostravě i do sezóny přeji hodně štěstí.