Patnáctá výhra v řadě. Tatran si poradil s Chodovem

Ani na patnáctý pokus neztratili florbalisté Střešovic body, a to když před televizními kamerami zdolali Chodov poměrem 7:2.

Do utkání 15. kola nejvyšší soutěže vstupovali svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše se dvěma výhrami nad Mladou Boleslaví v zádech, přičemž hlavně v sobotu ukázali svoji obrovskou sílu a Středočechy přehráli jasně 11:1.

Úvod utkání však z jejich pohledu nebyl zdaleka stoprocentní. Šance Chodova, včetně těch vyložených, končily do jedné na Lukáši Křížovi, který stanul v brankovišti hostujícího celku. Tatranu naopak stačila první větší příležitost a šel do vedení, konkrétně zásluhou Davida Šimka, který neměl po Čermákově přihrávce těžkou práci. Do přestávky Střešovice své vedení ještě stihly zdvojnásobit. Nejdříve sice neproměnili přesilovku, krátce po ní však protiútok nádherně vyřešil Adam Tlapák, přehodil Hodíka v bráně domácích a bylo to 2:0.

Zkraje prostřední části navíc Tatran dostal k dispozici trestné střílení, které proměnil Marek Beneš a chodovské manko bylo rázem tříbrankové. Devět sekund na to navíc zvýšil Pavel Sládeček, který se prosadil v druhém utkání po sobě. Zápas pak na několik minut zastavilo ošetřování domácího Ondruška, který už pak do utkání nezasáhl. Do poloviny utkání stihl Tatran přidat ještě pátý gól, když přesilovku proměnil Milan Meliš. Až poté se mohli poprvé zaradovat i domácí, a to zásluhou Martina Skřivánka, který nadvakrát překonal Lukáše Kříže. Jenže úsměv nevydržel domácím ani minutu. Na 6:1 zvýšil svým druhým gólem Beneš a tento stav vydržel až do přestávky.

Ani po ní se nekonal návrat domácích do zápasu. První úder poslední dvacetiminutovky sice patřil Chodovu, na trefu Bauera však opět do minuty odpověděl David Šimek a stav byl 7:2 pro Střešovice. Ten vydržel až do závěrečného hvizdu, i přes šance na obou stranách.

Tatran tak zvládl i třetí utkání během 6 dní a natáhl svoji sérii bez ztráty bodu již na 15 utkání. Další utkání ho čeká v neděli na půdě nováčka z Karlových Varů.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Tatran Střešovice 2:7
branky: 34. Martin Skřivánek, 44. Jiří Bauer - 14. David Šimek, 18. Adam Tlapák, 21. Marek Beneš, 21. Pavel Sládeček, 30. Milan Meliš, 35. Marek Beneš, 45. David Šimek; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 362; zásahy brankářů: Karel Hodík 17 - Lukáš Kříž 17; po třetinách: 0:2, 1:4, 1:1;