Po prvním víkendu je čtvrtfinále s Olomoucí vyrovnané

Na sobotní prohru 3:6 dokázal Tatran odpovědět vítězstvím 2:1 v prodloužení.

Týden po konci základní části vyjely Střešovice do Olomouce, kde je čekal úvodní víkend čtvrtfinálové série.

Už v prvním utkání se vše vyvíjelo podobně, jako v posledním vzájemném extraligovém střetnutí. Tatran šel do vedení v 8. minutě zásluhou Bláhové a jeho vedení ve 14. minutě navýšila Linda Fuchsová. Olomouc naopak gólové koření nenacházela a po prvních 20 minutách platil stav 0:2. Ten pak navíc držel i podstatnou část prostřední části, než se ve 36. minutě prosadila Lucie Krýslová a skóre 3:0 vypadalo pro střešovické hráčky víc, než nadějně.

Třetí třetina se ale pro Tatran stala domem hrůzy. Olomouc totiž nejprve v rozmezí 44. a 46. minuty bleskurychle vyrovnala na 3:3, aby v 52. minutě obrátila vývoj na svoji stranu trefou Cholinské. Chvíli po ní navíc přidala pátý olomoucký tvarůžek Šablaturová a střešovické představy o prvním bodu začínaly mizet v dáli. Definitivně pak zmizely v poslední minutě šestou domácí brankou a tým z Hané tak uzmul první bod čtvrtfinále.

FBS Olomouc - PSN Tatran Střešovice 6:3
branky: 44. Eva Řeháková, 45. Lucie Cholinská, 46. Tereza Reimerová, 53. Lucie Cholinská, 56. Karolína Šablaturová, 60. Valentýna Zerzánová - 8. Karolína Bláhová, 13. Linda Fuchsová, 36. Lucie Krýslová; rozhodčí: Jan Frýdek - Michal Havelka; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 109; zásahy brankářů: Klára Hodulíková 33 - Monika Šolleová 16; po třetinách: 0:2, 0:1, 6:0

Čtvrtfinálová série pokračovala druhým utkání hned v neděli a kdo přišel na gólové hody, musel být zklamán. Na první gól večera se totiž čekalo až do 35. minuty, kdy Tatran do vedení poslala Lucie Vernerová. Svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse tak po 40 minutách, stejně jako v sobotu, vedly, a to nejtěsnějším možným rozdílem.

Pro střešovickou družinu to navíc velmi dobře vypadalo i v průběhu poslední části, ve které Olomouc nenacházela recept na Moniku Šolleovou a čas se jí nemilosrdně krátil. S postupem času tak musely hanácké hráčky sáhnout k oddechovému času a hře bez brankářky, která se jim nakonec vyplatila. 43 vteřin před koncem totiž vyrovnala Vaculová a poslala zápas do prodloužení.

V něm se relativně dlouho nic zásadního nestalo, až přišla střešovická kombinace z 67. minuty, která vedla až ve střelu Vaduchové, která měla tolik chtěný gólový punc.

Tatran tak zvládl prodloužení druhého duelu a čtvrtfinálovou sérii srovnal na 1:1, čímž si mimo jiné zajistil, že se na Hanou ještě vrátí. Souboj o semifinále pokračuje příští víkend v Praze.

FBS Olomouc - PSN Tatran Střešovice 1:2p
branky: 60. Gabriela Vaculová - 35. Lucie Vernerová, 68. Kateřina Vachudová; rozhodčí: Tomáš Fuciman - Pavel Urbánek; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 111; zásahy brankářů: Klára Hodulíková 21 - Monika Šolleová 21; po třetinách: 0:0, 0:1, 1:0, 0:1