Poděkování prezidenta klubu Tomáše Kafky a generálního manažera Jakuba Menharta

Milí Tatraňáci, partneři klubu, rodiče a fanoušci,

je za námi úspěšná sezóna, která se nesla v duchu oslav 30. výročí založení našeho nejstaršího a nejúspěšnějšího florbalového klubu v ČR. Velký dík patří všem, kteří jsou součástí naší tatranské komunity a kteří nemalou měrou přispěli ke všem úspěchům letošní sezóny.

Hlavní událostí letošní sezóny byly třicáté narozeniny klubu. V průběhu sezóny bylo oceněno několik tatranských legend a vše vyvrcholilo premiérou dlouho připravovaného dokumentárního snímku TATRAN, která proběhla v zaplněném kině Dlabačov. Jsme rádi, že každý Tatraňák bude moct zhlédnout film, který tak skvěle zvěčnil naše klubové úspěchy, tradice a hodnoty.

Muži se po sedmi letech dostali do Superfinále a před více než 10 000 diváky odehráli nervy drásající finále. Věříme, že v příští sezóně budeme ještě o jeden krůček výš. Ženy odehrály neuvěřitelně vyrovnanou sérii proti silnému soupeři a i ony sahaly na brány O2 arény. Skvěle si vedli i naši vozmeni, kteří se probojovali do Superfinále Paraflorbalové ligy. Zároveň čtyři hráči dostali během sezóny příležitost i v reprezentačním celku!

Junioři dokázali obhájit titul a Tatran se tak může pyšnit 5 vítězstvími z posledních 6 odehraných ročníků! Tak skvělé úspěchy nejsou náhodou – jsou výsledkem dlouhodobé práce trenérů, kteří se věnují naší mládeži. Musíme smeknout před atmosférou, kterou vytvořili fanoušci, rodiče a další příznivci obou táborů. V rozhodujícím zápase Stodola praskala ve švech a fandilo v ní neuvěřitelných 409 diváků! Ani dorost nezahálel a pro klub urval na mistrovství České republiky bronzové medaile.

Těší nás, s jakou vervou, zápalem a nasazením náš klub reprezentovaly stovky holek a kluků napříč všemi věkovými kategoriemi. Dělá nám radost, že můžeme alespoň malou měrou přispět k tomu, že formujeme jejich osobnost a učí se u nás být sportovci tělem i duší. Nesmíme zapomenout ani na naše neelitní týmy – Tatraňáky, kteří mají díky sportu skvělou partu kamarádů na celý život.

Velký krok kupředu učinila také nově budovaná Akademie Řepy. Po nové hale se už pravidelně prohání více než 70 dětí a my se už těšíme na příští sezónu, ve které odehrají také své první ligové turnaje!

Nejsou nám lhostejné události, které se dějí kolem nás. Tatran nabídl pomocnou ruku těm, které válka na Ukrajině vyhnala z domova. Uspořádali jsme sbírku oblečení, vyzvali naše členy k finanční podpoře a nyní v areálu Tatranu Střešovice přebývá několik uprchlíků. Několik ukrajinských dětí snad na chvíli díky florbalu na Tatranu zapomenou na hrůzy, které musely v posledních měsících prožívat.

Jako první v České republice jsme přišli s kampaní #BezBrýlíNehraju a do kategorie starších žáků/žákyň jsme povinně zavedli ochranné brýle. Děkujeme za vaše pozitivní reakce a věříme, že budeme příkladem pro další kluby napříč ČR. Je nám potěšením, že jsme také navázali spolupráci s dětským domovem Unhošť a můžeme přinést další pozitivní energii dětem i mimo naší organizaci.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám fandíte, svěřujete nám do péče své ratolesti nebo nás jakoukoliv formou podporujete! Děkujeme všem partnerům za to, že jsou s námi, že věří naší cestě a jsou ochotni ji finančně nebo materiálně podpořit.

Těšíme se na další společné setkání třeba ve střešovické Stodole, kde již brzy budou Tatraňáci běhat na novém povrchu.


Děkujeme!

Za Tatran Střešovice

Tomáš Kafka a Jakub Menhart