Pokračování projektu SPOLEČNĚ RYCHLEJI

Již dvě sezóny funguje projekt SPOLEČNĚ RYCHLEJI mezi Tatranem Střešovice a partnerskými oddíly. Jeho myšlenkou je propojení a spolupráce oddílů, kteří se tak navzájem obohacují a inspirují.

Celý projekt (původní představení naleznete ZDE) se opírá o snahu budovat a zlepšovat funkčnost oddílů po stránce organizační a trenérské, což má zajistit plynulý rozvoj hráčů, kteří tak mají přístup ke kvalitnějším tréninkovým podmínkám a větší šanci k posunu směrem k reprezentaci. Kluby se zároveň dělí o své know-how jak v oblasti sportu, tak i v oblasti marketingu, což je především v dnešní době důležitou součástí úspěšně fungujícího oddílu. 

Předčasně ukončená sezóna nabídla výjezdní utkání v Hradci Králové a v Plzni. Trenéři se setkali na několika tréninkových jednotkách. Několik hráčů jak z Tatranu, tak i z partnerských oddílů si vyzkoušelo, jaké to je hrát a trénovat v jiném klubu, což je obohatilo o cenné zkušenosti a ve výkonnosti posunulo zase o něco dál.

Koordinátorem projektu za Tatran Střešovice je šéftrenér mládeže Pavel Hudík, který plánuje propojení klubů i v rámci soustředění, kempů a turnajů: V letošní sezoně pokračoval druhým rokem projekt společně rychleji. Navázali jsme na předešlou práci Martina Czeczinkara v oblasti propojení trenérů jednotlivých klubů. Ať už naší návštěvou v tréninku například v oddílu FBC Plzeň, tak pozváním trenérů všech oddílů na sportovní rady Tatranu a následné vstupy do tréninku mládeže. 

Proběhla dvě úspěšná výjezdní utkání v Hradci Králové a v Plzni, kde byla vždy výborná divácká kulisa. 

Zároveň probíhá spolupráce i na hráčské úrovni, kdy buď tatranští hráči skrze střídavé starty hrají v partnerských oddílech, případně hráči z PO mají možnost vyzkoušet tréninkový proces u nás a zároveň hrát v tatranském dresu, některé turnaje.

Jelikož karanténa neumožnila tolik trenérských návštěv a možností se vzájemně potkávat. Tím pádem plánujeme častější propojení v rámci soustředění jednotlivých klubů, případně účast na kempech a turnajích. Uvědomujeme si, že debaty, diskuze a sdílení poznatků ze všech oblastí kolem sportu a sportovních klubů nás posouvá Společně rychleji dopředu.“

Za partnerský oddíl Florbal Sokolov se k fungování projektu vyjádřil trenér mládežnických kategorií Robert Pitoňák, který si spolupráci velmi pochvaluje: Již druhou sezónu pokračuje spolupráce našeho klubu Florbal Sokolov se superligovým týmem Tatran Střešovice a to v rámci projektu s názvem Společně rychleji, i v této sezóně 2019/2020 byla spolupráce perfektní a pro klub Florbal Sokolov nabídla opět možnosti zapojit naše trenéry i hráče do sportovního dění Tatranu, kde opět získávali cenné zkušenosti, čerpali novou inspiraci a motivaci. Někteří naši hráči se k Tatranu připojili už i do pravidelného tréninkového procesu a také si vyzkoušeli jaké je to být hráčem Tatranu a bojovat na prestižních turnajích v dresu s velkým písmenem "T". Za klub Florbal Sokolov tak nelze jinak než Tatranu Střešovice upřímně poděkovat za možnosti, které našemu klubu, trenérům, a především hráčům nabízí, za pomoc při rozvoji a budování v oblasti sportovní i marketingové, a především za to, že dohodnuté věci jsou vždy uskutečněny a naplněny. Závěrem tak nezbývá než si přát, aby takto skvěle nastavená spolupráce, fungovala i do budoucna.“

Tatran v letošní sezóně odehrál jedno ze svých výjezdních utkání na domácím území FBC Plzeň. V častější spolupráci mezi oběma kluby doufá plzeňský manažer Libor Strejček: Myslím si, že naše spolupráce se neustále posouvá dál. Když se dotknu jednotlivých segmentů, tak se nám opakovaně dobře daří marketingově propagovat oba kluby v projektu výjezdního utkání o čemž svědčí výborná divácká kulisa a počet fanoušků, kteří utkání pravidelně navštěvují. 

Jsme rádi za maximální otevřenost a vzájemné sdílení know-how co se týká sportovní koncepce, tréninkové činnosti, práce s XPS atd.  Trenéři i hráči si cení možnosti kdykoliv navštívit tatranské tréninky a inspirovat se k další práci. Co se týká působení našich hráčů v Tatranu, myslím si, že aktuálně máme dobré zastoupení v jednotlivých kategoriích. Ocenili bychom do budoucna větší počet hráčů na střídavé hostování do našeho áčka, stejně jako větší počet návštěv Vašich trenérů na našich trénincích.“

Střešovice letos poprvé odehrály výjezdní utkání v Hradci Králové, které spojily i s návštěvou základních škol. Spolupráci mezi oběma kluby zhodnotil hradecký šéftrenér Tomáš Pokorný: „V rámci spolupráce s Tatranem Střešovice nás čekal už 3. ročník. Před sezonou 2019/2020 využil nabídky hradecký odchovanec Martin Krejčí a posunul se tak do hlavního města, kde může plně rozvíjet svůj potenciál. Přidal se tak k dalším našim členům, kteří okusili možnost nastoupit v tatranském dresu. Tímto Martinovi ještě jednou přejeme, aby jeho kroky stále vedly kupředu. 

Naopak v Hradci Králové jsme mohli přivítat v prosinci 2019 další z řady výjezdních utkání. Soupeřem Tatranu byl Panthers Otrokovice. V týdnu před samotným duelem proběhla na vybraných hradeckých základních školách ukázková hodina, které se z řad Tatranu zúčastnili hráči ze superligy Martin Pánek a Adam Tlapák, z řad hradeckých hráčů David Šimeček, Mikuláš a Vítek Rybovi. Děti z této akce byly přímo nadšené, a kromě malých dárečků si odnesli i hezký zážitek. Na samotný zápas si pak našlo cestu přes 320 skvělých diváků, kteří viděli nervy drásající duel do samotného konce. 

Oba dva kluby se pak vzájemně ještě dočkaly pikantního souboje v kategorii dorostu na švédské půdě, a to přímo ve finále vyhlášeného turnaje Gothia Cup. 

Jakmile to situace dovolí, budeme se těšit na další spolupráci, ať už formou návštěvy tréninků nebo případných kempů.“