Polovina základní části bez ztráty bodu. Střešovice porazily i ostravské FBC

S řadou absencí i dravým mládím v sestavě vyrazili hráči Tatranu do posledního utkání první poloviny základní části proti FBC Ostrava.

Milan Fridrich s Luďkem Benešem se pro první domácí zápas po téměř dvou měsících museli obejít bez Martina Šindeláře, Martina Čermáka, Adama Tlapáka či Bohumila Piskáčka, jejichž místo v sestavě zaujali nadějní mladíci z juniorského týmu, kteří zalepili díry ve druhé a třetí formaci.

Jako jediná zůstala domácím kompletní první formace v čele s vicemistry světa Benešem, Havlasem a Němečkem a právě “vlajková loď” domácích se po úvodním oboustranném oťukávání přičinila o první gól. V 5. minutě zakončil rychlou kombinaci na středu volný Tomáš Hanák a Tatran vedl 1:0. Do opatrného průběhu pak řízla až přesilovka pro Střešovice v 16. minutě, kterou po trpělivé kombinaci využil střelou na bližší tyč Meliš. Hosté se v prvních 20 minutách prakticky k ničemu nedostali a když už, jejich naděje ztroskotaly na Lukáši Křížovi. Domácí náskok pak před přestávkou ještě rozšířil svým druhým gólem Hanák, kterého pěkně našel Vavroušek.

Druhá třetina začala tutovkami hostů, z nichž vyústilo i trestné střílení, nařízené proti domácí bráně. Ostravský Daniel Chatrný nicméně neuspěl a stav se neměnil. To ostatně platilo celých 20 minut prostřední části. Domácí tlak ke gólovému vyústění nevedl, a to i přesto, že si svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše připravili nejednu vyloženou příležitost. Hosté se v prostřední periodě defacto k ničemu nedostali a když se před koncem třetiny ocitl ve vyložené šanci Pešat, minul.

Do poslední části se tak šlo za stejného stavu, jako do té prostřední. 3:0 pro domácí. To však platilo jen 7 sekund. Poté totiž Tomáš Hanák zakvedlal míčkem mezi 3 protihráči a nádherně vymetl za záda Bindera. Až poté se dokázaly prosadit i hosté. Brejk 2 na 1 dokázal o 3 minuty později využít Kuczera, což vlilo FBC krev do žil. Třetí třetina byla z hostujícího pohledu rozhodně nejpovedenější pasáží zápasu a Lukáš Kříž měl co dělat. To, co se ve vzduchu vznášelo, přišlo v 53. minutě, kdy za aktivní hosty po zásluze snížil svou druhou brankou Kuczera. S ubývajícím časem se FBC uchýlilo ke hře v šesti, což mohl nejdřív využít Marek Beneš, který po faulu na unikajícího Hanáka neproměnil trestné střílení. Hostující naděje však utnula přesilovka pro Tatran a další dva góly v ostravské síti z produkce Hanáka a Kúna.

Tatran tak porazil FBC Ostrava 6:2 a byť jeho výkon nebyl zdaleka stoprocentní, zapsal již 13. výhru v ročníku a první polovinu základní části zakončil bez ztráty bodu. Absolutorium zaslouží Tomáš Hanák, který vsítil 4 góly zapsal druhý hattrick v řadě. Střešovice teď čeká náročný dvojboj s Mladou Boleslaví, kterou vyzvou nejdříve ve středu v rámci Poháru Českého florbalu a následně v sobotu v rámci 14. kola Livesport SUperligy.

Tatran Střešovice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 6:2
branky: 4. Tomáš Hanák, 17. Milan Meliš, 19. Tomáš Hanák, 41. Tomáš Hanák, 58. Tomáš Hanák, 59. Vojtěch Kún - 44. Šimon Kuczera, 53. Šimon Kuczera; rozhodčí: Lukáš Čížek - Lukáš Laštovička; vyloučení: 0:2; využití: 2:0; diváků: 182; zásahy brankářů: Lukáš Kříž 16 - Jan Binder 23; po třetinách: 3:0, 0:0, 3:2;