Poslední předvánoční kolo. Ženy přivítají Olomouc

Tatran bude chtít navázat na postup do finále poháru a rok 2022 zakončit vítězně.

Poslední utkání roku 2022 odehrají střešovické ženy doma v sobotu 17. prosince, kdy jim protivníkem budou hráčky Olomouce. Ty se po nepovedeném úvodu ročníku dokázaly herně i výsledkově zvednout a aktuálně bydlí na sedmé příčce extraligové tabulky. V posledním kole navíc hráčky z hanácké metropole dokázaly překvapit úřadující vicemistryně z Chodova, když jim podlehly až v prodloužení.

Pozitivně naladěny půjdou do utkání 15. kola i hráčky Tatranu. Ty si v týdnu stihly střihnout semifinále Poháru Českého florbalu, ve kterém v rámci schoolmatche v Řepích dokázaly zdolat Bohemians a postoupit do lednového finále. Zacelily tak třízápasovou sérii bez bodu, když postupně nestačily na Chodov, Vítkovice a ostravské FBC.

Poslední vzájemné střetnutí obou týmů se datuje na 28. září, kdy Olomouc vyvezla extraligu na halu do Svitav, kde však Střešovicím podlehla tenisově 0:6. Tatranu se tehdy povedla zejména třetí třetina, kterou ovládl 4:0 a nedovolil domácím dramatizaci zápasu. S čistým kontem odjížděla ze Svitav Monika Šolleová.

V případě vítězství se svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka bodově dotáhnou na třetí FBC Ostrava, které má o 3 body více a ve čtvrteční předehrávce podlehlo v televizním utkání Vítkovicím 5:9.

Utkání čtvrtých Střešovic se sedmou Olomoucí startuje v sobotu na střešovické Stodole v 19 hodin.