Postup do semifinále! Tatran přehrál Boleslav 9:6

Čtvrtfinále poháru si na florbalového fanouška přichystalo lahůdku v podobě zápasu dvou superfinalistů posledního ročníku. A stejně jako v září, i tentokrát byl úspěšnější Tatran.

Díky losu pohárové soutěže se ze soubojů Tatranu s Mladou Boleslaví od září do Vánoc stala trilogie. Její první dějství ovládl v září na hřišti Boleslavi Tatran a tak Středočeši do Řep přijeli s pokusem se revanšovat. K tomu si přivezli téměř kompletní kádr, ve kterém chyběli jen zranění Adam Hemerka s Petrem Koláčným.

Ze začátku utkání byl nejvíc vidět Tomáš Hanák, který však ani jednu ze svých velkých příležitostí v gól nepřetavil a tak se v mezičase jako první radovali hosté, když se Lukáš Punčochář dokázal šťastně prosadit bekendem. Vyrovnání přišlo v 9. minutě. Protiútok druhé formace nakonec zakončil krásnou nekompromisní ránou Martin Šindelář. Jeho podpis pak měla i druhá branka domácích, když si domácí číslo 88 našlo odražený míček a zavěsilo za již sedícího Bauera. V 18. minutě se pak dosyta vyplnilo heslo “nedáš, dostaneš.” Tutovku hostů vychytal Lukáš Kříž, na druhé straně následně vyšachovala hosty první formace a jejich ukázkový brejk do prázdné brány, na jehož konci stál Marek Beneš. Ani to však nebylo všechno. Střešovice dostaly výhodu přesilové hry, kterou dohrály až do konce a David Šimek 2 sekundy před sirénou zvýšil na 4:1.

Do druhé třetiny nastoupili hosté s daleko větší aktivitou a byli to oni, kdo tahal za delší konec. V bráně domácích však držel vysoké akcie Střešovic Lukáš Kříž, kterého dokázal překonat až ve 31. minutě Jan Natov, který po Tomašíkově pasu uklízel do prázdné brány. Místo dalšího snížení však přišel gól Tatranu. Marek Beneš uhrál na mantinelu souboj se dvěma protihráči a poslal míček na úplně volného Matěje Havlase, který už neměl těžkou práci. Po 40 minutách tak platil stav 5:2 pro Tatran.

Až ve třetí třetině to byl Tatran, kdo se radoval jako první. Ve velmi dobré formě hrající Tomáš Hanák překonal Bauera po přiklepnutí Němečka střelou tzv. “deset nad led.” I další rána patřila domácí ofenzívě. Propadlé hosty ztrestal sváteční střelec Martin Mühlfait a bylo to 7:2. O půl minuty později se navíc nad Boleslaví začalo smrákat ještě víc. Další pohlednou kombinaci domácí první formace zakončil Tomáš Hanák a s hosty to vypadalo beznadějně. Onu naději jim vrátil Michal Sládek, kterému trestuhodně namazal David Šimek a jedna z předsezónním posil Středočechů neměla těžkou práci.
Hosté se pak už v 54. minutě odhodlali ke hře v šesti. Tu asi po minutě využil Patrik Suchánek a Boleslav žila. Ještě víc pak v 58. minutě, kdy na 5:8 snížil Pěnička. Drama však odmítl Martin Čermák, který utekl a s prázdnou bránou před sebou si nelámal hlavu. Boleslavi tak už druhý gól Michala Sládka o 13 sekund později nebyl nic platný.

Tatran ovládl i druhé utkání s Boleslaví v sezóně a postoupil do semifinále poháru, kde se střetne s lepším z dvojice Bohemians-Liberec. S Mladou Boleslaví si pak vzájemný duel zopakuje už v sobotu, kdy ji hostí v rámci 14. kola Livesport Superligy od 19 hodin v SC Řepy.

Tatran Střešovice - Předvýběr.CZ Florbal MB 9:6

branky: 9. Martin Šindelář, 15. Martin Šindelář, 18. Marek Beneš, 20. David Šimek, 39. Matěj Havlas, 43. Tomáš Hanák, 50. Martin Mühlfait, 51. Tomáš Hanák, 59. Martin Čermák - 2. Lukáš Punčochář, 31. Jan Natov, 52. Michal Sládek, 55. Patrik Suchánek, 58. Matěj Pěnička, 60. Michal Sládek; rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 112; zásahy brankářů: Lukáš Kříž 34 - Lukáš Bauer 29; po třetinách: 4:1, 1:1, 4:4;