Předpoklady padly. Ženy vzaly Vítkovicím bod a semifinále je vyrovnané 1:1

Střešovice dokázaly v Ostravě získat jeden bod a mají jistotu, že se na Dubinu ještě vrátí.

Do semifinále vstupovaly ženy Střešovic v roli jasného outsidera, jelikož jejich soupeřem byly v základní části naprosto suverénní Vítkovice. Papírové předpoklady navíc umocnil i poslední vzájemný duel ve finále Poháru Českého florbalu, který Vítkovice ovládly suverénně 11:0.

První duel semifinálové série měl však z očekávání florbalové veřejnosti udělat uhlíky popela. Za delší provaz totiž tahaly svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka, které se dvě minuty před první přestávkou dostaly do vedení díky Barboře Lovíškové. Když pak ve 25. minutě zvýšila na 2:0 Seemannová, začaly domácí úsměvy tuhnout dvojnásob. Vítkovice však díky Dominice Buczek ještě do přestávky snížily a hned zkraje třetí třetiny srovnala stav domácí Seevaldová.

To však střešovický prapor položit nedokázalo. V 50. minutě vrátila hostujícím hráčkám vedení přesilovkovou trefou Seemannová, pro niž to byla druhá radost večera a na Dubině vše směřovalo k naprosté senzaci. Ta se nakonec opravdu urodila, a to s velkým přispěním výborné Moniky Šolleové v bráně Střešovic a také čtvrté branky, kterou do prázdné brány přidala Simona Korbelářová.

1. SC TEMPISH Vítkovice - PSN Tatran Střešovice 2:4
branky: 36. Dominika Buczek, 41. Sára Seevaldová - 18. Barbora Lovíšková, 25. Kateřina Seemannová, 50. Kateřina Seemannová, 60. Simona Korbelářová; rozhodčí: Libor Gavlas - Pavel Hála; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 152; zásahy brankářů: Nikola Příleská 8 - Monika Šolleová 25; po třetinách: 0:1, 1:1, 1:2

Nedělní utkání začalo v Ostravě velmi podobně, jako to první, tedy vyrovnanou první třetinou, ve které diváci viděli gólu pomálu, v neděli konkrétně žádný. Na první zásah dne se tak čekalo až do 32. minuty, kdy druhou vítkovickou přesilovku využila Staňková a Vítkovice poprvé v sérii vedly. Hostující manko se pak navíc ještě rozrostlo, když se domácí ve 38. minutě prosadily hne dvakrát a po 40 minutách vedly 3:0.

Na začátku poslední části dostaly přesilovku i hráčky Střešovic, jenže místo kontaktního gólu v ní samy inkasovaly a manko 0:4 už moc nadějně nevypadalo. Přibývající čas navíc situaci zrovna nezlepšoval, jelikož na střešovické straně světelné tabule stále svítila nula. Riskující Tatran pak navíc inkasoval popáté, když se v 55. minutě trefila Lenfeldová. Až poté se poprvé v utkání prosadily i Střešovice, konkrétně Michale Mechlová, jejíž pokus propadl až za záda Příleské. To však bylo z hostující produkce všechno, jelikož ani jedna z dalších šancí už gólový punc nedostala a druhý duel tak dopadl lépe pro hráčky Vítkovic.

I tak se však hráčky Tatranu mohou do Prahy vracet více než spokojené. Jako první v sezóně totiž dokázaly ostravský klub porazit a na Stodolu vezou stav 1:1. Semifinále pokračuje ve Střešovicích příští víkend.

1. SC TEMPISH Vítkovice - PSN Tatran Střešovice 5:1
branky: 32. Šárka Staňková, 38. Šárka Staňková, 38. Michaela Šponiarová, 43. Michaela Šponiarová, 55. Markéta Lenfeldová - 56. Michaela Mechlová; rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 187; zásahy brankářů: Nikola Příleská 7 - Monika Šolleová 17; po třetinách: 0:0, 3:0, 2:1