Překvapení na úvod roku. Ženy padly na půdě Třince

Prohra znamená velikou komplikaci v boji o konečné umístění v TOP4.

Svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse se k prvnímu roku 2024 vydaly na nejdelší výjezd ročníku. V Třinci se postavily nováčkovi soutěže, kterého v prvním vzájemném duelu porazily 12:2 a i nyní byly v roli jasných favoritek.

Tu Střešovice od začátku plnily, když už v 11. minutě vedly díky brankám Býčkové a Matějkové 2:0. I přes střeleckou převahu však další góly nepadly a do kabin se šlo právě za stavu 2:0. Ten vydržel až do 38. minuty, ve které přišlo střešovických 65 vteřin totální hrůzy. Domácí hráčky totiž třemi rychlými góly překlopily vývoj a nad šokovaným Tatranem rázem vedly 3:2, což byl i stav po 40 minutách.

Domácí euforii pak ihned po přestávce uklidnila Lucie Vernerová, která srovnala na 3:3. V půlce poslední hrací části navíc dostal hostující tým výhodu přesilovky, ze které však nevytěžil nic. A tak přišla početní výhoda i na druhé straně a domácí věděly, co s ní. Střela Hrobařové dopadla až za Drbalovou a Třinec znovu vedl. Tatranu začínal pod prsty utíkat čas a tak se hostující výběr musel uchýlit k oddechovému času a hře v šesti. Ani ta však kýžený gól nepřinesla a Střešovice na půdě Třince prohrály 3:4.

Svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse si tak velmi zkomplikovaly vyhlídky na konečné umístění v TOP4, které již nemají jen ve svých rukou. Další utkání odehraje Tatran příští sobotu na domácí půdě se Znojmem.

FBC Intevo Třinec - PSN Tatran Střešovice 4:3
branky: 38. Kateřina Macigová, 39. Lucie Mišúnová, 39. Vendula Podsedníková, 53. Klára Hrobařová - 8. Mariana Býčková, 11. Bára Matějková, 41. Lucie Vernerová; rozhodčí: Libor Gavlas - Martin Petřík; vyloučení: 3:3; využití: 1:0; diváků: 265; zásahy brankářů: Simona Pytlíková -3 - Eliška Drbalová -4; po třetinách: 0:2, 3:0, 1:1