Překvapení v Brně. Ženy padly s Bulldogs po nájezdech

Tatran neudržel dvoubrankové vedení a v na góly chudém utkání nakonec padl po nájezdech.

Svěřenkyně Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse jely do Brna hájit sérii tří výher v řadě a také se pokusit udržet kontakt se čtvrtou Olomoucí. Proti Bulldogs jim navíc velmi dobře vyšel úvod. Díky brankám Fuchsové a Ježdíkové totiž vedly už ve 13. minutě 2:0. Jenže domácí tým ihned snížil zásluhou spolupráci sester Brucháčkových.

Od té chvíle se ofenzivní kolotoč jako by zastavil. Stav 2:1 pro Tatran tak platil jak po první, tak po druhé třetině, s čímž nic neudělala ani střešovická přesilovka. Na další gól se tak čekalo téměř 35 minut čistého času, když skóre zápasu srovnala domácí hvězda Anna Brucháčková. Obecně byl domácí tým v poslední třetině aktivnější, stejně jako Tatran se však střelecky prosadit nedokázal a po uplynutí 60 minut tak bylo jasné, že se bude hrát dál.

V prodloužení dostaly hostující hráčky výhodu další přesilovky, ani tu však využít nedokázaly a vše směřovalo k samostatným nájezdům. V té, na rozdíl od samotného utkání, padaly branky, jako na střelnici, když neproměnila pouze střešovická Lucie Želízková. To bohužel znamenalo, že Tatran ztratil dva body a z Brna odjel s porážkou 2:3 po nájezdech.

První polovinu základní části tak Střešovice uzavřely prohrou a v tabulce zůstaly páté. Zároveň se pro tým Pavla Hudíka a Vladimíra Fuchse jednalo o poslední utkání před reprezentační přestávkou, kterou vyplní MS v Singapuru.

Bulldogs Brno - PSN Tatran Střešovice 3:2pn
branky: 13. Ema Brucháčková, 48. Anna Brucháčková, N Tereza Halaštová - 11. Linda Fuchsová, 13. Šárka Ježdíková; rozhodčí: Jan Frýdek - Michal Havelka; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 95; zásahy brankářů: Martina Franková 16, Karolína Krištofová 3 - Eliška Drbalová 24; po třetinách: 1:2, 0:0, 1:0, 0:0