Přímý souboj o 3. místo. Ženy vyrazí na půdu FBC

Po dvou porážkách s Chodovem a Vítkovicemi vyráží Tatran po týdnu opět do Ostravy.

Do třetice všeho dobrého, v případě Tatranu však spíš těžkého. Svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka se potřetí v řadě postaví jednomu z týmů z TOP4 ženské extraligy, konkrétně ostravskému FBC.

Ostravské obhájkyně titulu zatím na nejvyšší příčku, kterou obhajují, ztrácí propastných 12 bodů, nicméně ani v loňské mistrovské sezóny svěřenkyně Jakuba Robenka základní část nevyhrály. Vstup do sezóny si však v FBC zřejmě představovali trochu jinak. Na jejím startu totiž prohrály jak s Vítkovicemi, tak i Chodovem, se kterým už FBC prohrálo i odvetu a k tomuto výčtu je pak nutné přičíst i prohru 4:7 s Tatranem, která se urodila 24. září na střešovické Stodole. Právě se svěřenkyněmi Marka Michálka a Pavla Hudíka si tak Ostrava dělí třetí místo se ziskem 27 bodů, oproti Tatranu však ještě FBC čeká souboj s Vítkovicemi.

Právě duel s florbalistkami Vítkovic absolvovaly Střešovice minulý víkend a stejně jako v září doma, ani na Dubině nedokázaly získat body, když prohrály 1:6. Po domácí smolné prohře s Chodovem tak zapsaly druhou prohru v řadě a velmi pravděpodobně jsou ze hry v boji o druhé, potažmo první místo tabulky.

Jak už zaznělo, FBC je jediným týmem z TOP4, který dokázal Tatran porazit. V září jej doma zdolal poměrem 7:3, k čemuž hattrickem přispěla Kateřina Seemannová. Ta ostatně vede týmové bodování, když už posbírala 24 kanadských bodů. To FBC má v kádru dokonce vedoucí ženu bodování celé soutěže. Konkrétně jde o kapitánku FBC, Michaelu Mlejnkovou. Ta už v 13 utkáních nasbírala 32 bodů za 15 branek a 17 asistencí.

Přímý souboj o třetí místo startuje na ostravské ČPP Areně v sobotu ve 20 hodin.
Video online přenos na TVCOM.cz
Psaný online přenos na webu Českého florbalu