Přišel květen a i Neelita se po vynucené pauze vrací k florbalu!

Vládní opatření se konečně zdají být nakloněna tomu, abychom se mohli vrátit k trénování s florbalkou. Odehráli jsme zápas ve fotbale a také jsme zaznamenali úspěch v tatranském geocachingu. Blíží se Hummel Opengame

Již v minulém článku jsme se zmiňovali o fotbalovém klání, které proběhlo na jednom z posledních tréninků na pražské Letné. Byl slunečný den, a tak jsme si jako náplň tréninku vybrali fotbal. Trénink jsme měli jako obvykle spojen s týmem "dorkojunek" pod vedením Marka Michálka. Poté co jsme nějakou dobu hráli sami, poslal trenér Michálek své svěřenkyně, aby s námi změřily své síly ve fotbale. Dohodli jsme se, že budeme soutěžit ve dvou kategoriích. Počítali jsme vstřelené branky a zároveň jsem počítali, který tým dá svému soupeři více jeslí. Zápas se zprvu vyvíjej opatrně. Ani jeden tým nechtěl chybovat a inkasovat a v polovině zápasu, kdy napadla žádná branka, bylo skóre na jesle 1:1. Ve druhé polovině zápasu se nám konečně podařilo vstřelit branku! Míče se zmocnil Nojovič, který poslal přihrávku na volného Lánského, jenž se štěstím poslal míč mezi 3 tyče. Soupeřky na obdrženou branku reagovaly tím, že nám nasázely několik jeslí. Do konce utkání už žádná branka nepadla, přestože šancí bylo na obou stranách opravdu hodně. Konečný výsledek zápasu bylo naše vítězství 1:0 na góly a výhra "dorkojunek" 7:2 na jesle. Oba týmy tedy mohly být spokojeny. Děkujeme soupeřkám za utkání.

Tou největší událostí z měsíce května je náš návrat k florbalu. Na nově vzniklém hřišti na střeše OC Šestka máme dvakrát týdně dvouhodinový trénink pod vedením trenéra Bendy. Po rozcvičení se většinou přesouváme rovnou ke hře, protože té jsme měli v posledních měsících opravdu nedostatek a potřebujeme natrénovat taktiku na blížící se turnaj Hummel Opengame v Brně. Na venkovním hřišti nám první týden dělal problém povrch, na který jsme nebyli vůbec zvyklí, ale nyní už je vše v pořádku. I počasí nám tréninky zpříjemňuje, protože zatím naštěstí nepršelo a letní vánek je na trénování o mnoho příjemnější, než vydýchaný vzduch v hale. Na tréninky nás chodí výrazně více, než když jsme trénovali Letné, což všechny těší. Občas sice máme nedostatek brankářů, ale věříme, že i oni během června propadnou kouzlu venkovního hřiště. Kromě florbalových tréninků máme ještě každý čtvrtek trénink na fotbalovém hřišti ve Střešovicích.

Neelita se dokázala zapsat do tatranské historie díky vítězství v tatranském geocachingu. Náš vedoucí složky, hlavní trenér a kapitán Marek Benda v této akci zvítězil a my mu gratulujeme k úspěchu a děkujeme za ukázkovou reprezentaci Neelity.

Závěrem bychom chtěli všechny naše příznivce pozvat do Brna na turnaj Hummel Opengame. Od 24. do 27. června bude hrát kategorie juniorů a od 1. do 4. července kategorie mužů. Reporty z utkání a informace ze zákulisí budeme pravidelně nahrávat na náš instagram (@neelita.0). Budeme moc rádi za každého, kdo nás na turnaj přijede podpořit.