Proti poslednímu. Tatran se doma postaví Pardubicím

Revanšovat se za fiasko z České Lípy a naladit se na finále poháru. Takový je plán Tatranu na 23. kolo Livesport Superligy, ve kterém svěřenci Milana Fridricha přivítají Pardubice.

Výhra ve finále Poháru mistrů nad Falunem a prohra v dohrávce 17. kola na hřišti České Lípy. To je výčet posledních dvou utkání Střešovic, který snad nemůže být víc kontrastní. Ztráta v Lípě je ale hlavně dramatizací na čele tabulky, kde má Tatran aktuálně o tři body méně, než Mladá Boleslav, oproti které má dva zápasy k dobru. Pokud tak chce střešovická družina pomýšlet na vítězství v základní části, nesmí už připustit žádné překvapení, obzvlášť proti poslednímu týmu tabulky

Pardubice se na zadních příčkách superligové tabulky pohybují už několik ročníků, ten letošní ale nelze nazvat jinak, než mizérií. Východočeši letos nasbírali jen 8 bodů a po odehrání 22 utkání jsou poslední. I letos se tak Sokoli musí připravovat na boje o udržení, jelikož na pozice play-off už ztrácí propastných 17 bodů. Východočeši se navíc museli v průběhu sezóny vyrovnat s výměnou trenérského vedení, kdy Ladislava Štancla nahradil Martin Zozulák.

Ani pod ním se však nějaký vzdor osudu nekoná, byť poslední utkání dokázaly Pardubice vyhrát. Svěřenci Martina Zozuláka totiž v týdnu dokázali v hokejovém enteria areně přehrát po nájezdech SKV a alespoň trochu vylepšili své bodové skóre. Východočeší mají s 88 góly nejhorší ofenzivu soutěže, což je stojí body ve vyrovnaných utkáních, které dokáží hrát i s týmy jako Liberec. Žádná sláva to pak není ani v obraně, kde jsou po Butchisu druhou nejhorší obranou soutěže, když zatím obdrželi 194 branek.

To střešovická defenziva je naopak suverénně nejlepší, když jako jediná ještě nepřesáhla hranici 100 obdržených branek. Velký podíl na tom má Tomáš Jurco, jehož statistiky přesahují 85 % úspěšnosti.

Zápas Tatranu s Pardubicemi startuje v Řepích v neděli v 17 hodin.
Vstupenky v síti Ticketportal
Textový online přenos
Video online přenos