První adventní víkend body na Tatran nepřinesl

Nedělní utkání mužů přineslo hned 15 branek. Který tým byl nakonec šťastnější se dozvíte v reportu z utkání mezi Tatranem a Vítkovicemi.

První vzájemné utkání mezi Tatranem a Vítkovicemi se odehrálo v neděli odpoledne. Ve Stodole se očekával tvrdý souboj, do kterého lépe vlétl soupeř. V prvních osmi minutách na hřišti dominoval a vstřelil domácím hráčům rovnou tři branky. Probral se až v osmé minutě Martin Šindelář, který snížil nepříznivý stav. První třetina nabídla divákům už pouze přesilovku domácího celku, který ji ale nedokázal i přes velké šance využít. Do šaten se tak odcházelo s dvoubrankovým náskokem Vítkovic.

Druhá část začala poměrně rychlými vyloučeními na obou stranách, góly to ale nepřineslo. Až v sedmé minutě navýšili hosté svůj brankový náskok. Tatran na to dokázal zareagovat a odpověděl hned dvěma góly. Nejdříve se přesně trefil Jan Kolísko, po přihrávce Milana Meliše, chvíli na to snižoval Josef Novák za asistence Ivana Tomča. Vyrovnání sice bylo na spadnutí, ale šťastnější v závěru třetiny byli opět Vítkovice, kteří zvýšili na 3:5.

Třetí třetina byla na branky nejbohatší. První dvě branky patřili hostům, poté se o slovo opět přihlásil Tatran. Jakub Kolísko se po nahrávce Jonáše Kreysy nemýlil. Dlouhé minuty byly na hřišti vidět akce na obě strany, gól ale přišel až po několika minutách z holí hostů. Do konce utkání zbývalo šest minut a Tatran rozjel akci dorovnání. Nejdříve se trefil Martin Šindelář po nahrávce Martina Pánka, který se hned následně trefil také za asistence Milana Meliše. Domácí se v posledních minutách snažili přečíslit Vítkovice a ve hře bez brankáře tlačili co to šlo, což v gól nedokázali přetěžit. Naopak Vítkovice v posledních vteřinách ještě navýšili do prázdné branky a na světelné tabuli po posledním hvizdu svítilo konečné skóre 6:9.

Komentář trenéra domácích Jakuba Menharta: "Fyzicky velmi náročné utkání. Pozitivní, že jsme ho po této stránce zvládli. Škoda, že jsme po dotažení na 3-4 nedokázali vstřelit vyrovnávací gól. Děkuji soupeři za zápas a přeji šťastnou cestu domů."

Tatran Teka Střešovice - 1. SC TEMPISH Vítkovice  6:9

branky: 9. Martin Šindelář, 28. Jan Kolísko, 30. Josef Novák, 48. Jakub Kolísko, 58. Martin Šindelář, 59. Martin Pánek - 5. Jiří Besta, 7. Lukáš Řezanina, 9. Marek Bräuer, 27. Jan Šebesta, 38. Lukáš Hájek, 43. Lukáš Hájek, 45. Lukáš Hájek, 55. Lukáš Hájek, 60. Lukáš Hájek; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 3:2; využití: 0:2; diváků: 112; zásahy brankářů: Lukáš Kříž 18 - Lukáš Souček 15; po třetinách: 1:3, 2:2, 3:4;