První semifinále vítěze nepřineslo. Tatran na půdě Wileru remizoval 3:3

O postupu do finále Poháru mistrů rozhodne druhý duel, když první dějství vítěze nenašlo.

Na půdě švýcarského Wileru vstoupil Tatran do semifinále Poháru mistrů, na jehož vítěze čeká finále proti jednomu ze švédských gigantů Falun/Storvreta. Že jde o hodně, ukázalo už první dějství. V něm nepadl jediný gól a i hra jako taková byla spíše vyčkávanou, než ofenzivním festivalem.

Góly tak přišly až ve druhé polovině zápasu. Ve 33. minutě využil Hanákův únik střelou do prázdné brány Boček a Střešovice vedly. Jejich náskok však trval jen 3 minuty, načež přišlo zaváhání v rozehrávce a za Wiler trestal Simon Laubscher. I po 40 minutách tak platil vyrovnaný stav s jedním zásahem na každé straně.

I v posledním dějství se na gólovou radost čekalo dlouho. Směrem k vítězství přiblížil svěřence Milana Fridricha v 55. minutě Martin Šindelář, který chladnokrevně využil přesilovku a střelou na zadní tyč poslal Tatran podruhé do vedení. O dvě a půl minuty bohužel přišel volný úder domácího Wileru a ten beze zbytku využil, českým fanouškům dobře známý, Max Vahlgren. Minutu na to se ale hosté radovali potřetí. Po přihrávce Kisugiteho je totiž potřetí v utkání do vedení poslal parádní ránou Marek Beneš. Následně přišel velký domácí nápor na vyrovnání, které zařídil v čase 59:18 opět Vahlgren a vyrovnal na 3:3.

Tento stav vydržel až do sirény a první duel tak vítěze nepoznal. To znamená, že se o postupujícím do finále rozhodne až v Praze, kde vítěz druhého duelu bude brát vše.

Druhý zápas semifinále Poháru mistrů se hraje v sobotu v 17 v SC Řepy.

SV Wiler-Ersigen - Tatran Střešovice 3:3
branky: 36. Simon Laubscher, 57. Max Vahlgren, 60. Max Vahlgren - 33. Jakub Boček, 55. Martin Šindelář, 58. Marek Beneš; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 965; zásahy brankářů: Yanick Flury 23 - Tomáš Jurco 26; po třetinách: 0:0, 1:1, 2:2