sobota 19.3.2022
SH Jižní Město
. kolo

První semifinálový zápas pro Chodov

Ačkoli měly Střešovice v utkání s Chodovem první i poslední slovo, prohrávají v semifinálové sérii 1:0. O zápase rozhodly především tři minuty v druhé části, ve kterých Tatran inkasoval hned třikrát.

Začátek celého semifinálového souboje doprovázely chyby na obou stranách. Velké množství nepřesností v rozehrávkách vedlo ke ztrátám míčku a častého přelévání hry ze strany na stranu. Z hostujícího Tatranu se blýskla svými výkony především brankářka Eliška Drbalová, která ve třetí minutě předvedla výborný zákrok, kdy vychytala téměř stoprocentní šanci a tím odstartovala sérii dalších skvělých zákroků. Ačkoli byl poměr střel po úvodní části jednoznačný 12:5 pro Chodov. Z gólu se radoval pouze Tatran. V deváté minutě totiž potrestala individuální chybu domácí hráčky Lenka Faltusová, která napodruhé propálila Christianovou. Asistovala ji Mariana Býčková.

První třetina byla bohužel jedinou, v niž Tatran dokázal své soupeřky porazit. Vyrovnání nastalo v druhé třetině poměrně záhy, když se od dvacáté druhé minuty hrálo za stavu 1:1. Poté, co střešovické florbalistky nedokázaly využít nabídnutou přesilovou hru, přišla část, která jim prakticky prohrála celý zápas. Chodov se ve třicáté minutě dostal k chuti a do třicáté druhé jednoznačně strhl vedení na svou stranu 4:1. Třetí a čtvrtý gól navíc dělilo pouhých dvacet pět vteřin. To pro Tatran nevypadalo vůbec dobře a bylo jasné, že do závěru utkání bude muset svou hru vylepšit.

Třetí třetina vypadala zprvu velmi nadějně. Střešovický celek nastoupil na hřiště evidentně motivovaný celý zápas otočit, tak jako se mu to povedlo v posledním čtvrtfinálovém utkání proti Brnu. Chodov je však o třídu lepším soupeřem než Židenice, a tak se z gólu opět radovaly hráčky z Jižního Města. Za stavu 6:1 bylo jasné, že se zázračný obrat konat nebude. Tatran i tak neskládal zbraně a bylo vidět, že se alespoň pokusí o kosmetickou úpravu skóre. To se nakonec podařilo Markétě Prontekerové, která minutu před koncem překvapila domácí brankářku a podruhé v letošním playoff připsala Střešovicím gól v oslavení. Konečný stav na světelné tabuli tedy ukazoval 6:2 a Tatran bude v nedělním zápase bojovat o vyrovnání. Nejlepší hráčkou byla po zásluze vyhlášena autorka první branky Lenka Faltusová.