Repríza Superfinále! Tatran vyrazí do Mladé Boleslavi

Už druhé kolo letošního ročníku nabídne českému florbalovému rybníčku reprízu loňského Superfinále. Tatran se pojede do Mladé Boleslavi revanšovat za 9. duben, kdy v O2 areně podlehl týmu z města aut poměrem 1:2 po prodloužení. Navíc půjde o první televizní utkání mužské Superligy letošního ročníku.

Mladá Boleslav patří k favoritům na titul dlouhodobě a do této společnosti se po loňské superfinálové účasti chtě nechtě musel přihlásit i Tatran. Ten do sezóny vstoupil s defacto totožným kádrem, který ještě vyztužila předsezónní posila Tomáš Hanák a doplnili jej také někteří mladíci.

To kádr Mladé Boleslavi od letošní sezóny postrádá několikanásobného bodového rekordmana Jiřího Curneyho, který od nového ročníku obléká dres pražské Sparty. Místo něj přivedl klub z města automobilů mimojiné Michala Sládka z ostravského FBC a Matyáše Krebnera ze švýcarského Wileru.

Oba týmy svá úvodní utkání sezóny dokázaly vyhrát, byť se na body v obou případech nadřely víc, než se čekalo. Střešovice v neděli opanovaly duel na půdě SKV poměrem 9:5. Boleslav zahájila nový ročník až v úterý, kdy v dopoledním utkání zdolala Black Angels 6:4. Oba týmy také zasáhly do vrcholové skupiny Poháru Českého florbalu. Tatran skončil ve společnosti Kladna, Náchoda a Liberce druhý, Boleslav svoji skupinu, ve které se utkala s Bohemians, Orkou Čelákovice a Chomutovem, vyhrála.

Pro oba týmy tak půjde o první ostré střetnutí proti jednomu z týmů, které mají ambice postoupit minimálně do semifinále playoff. Utkání startuje v Mladé Boleslavi ve čtvrtečních 17 hodin a 10 minut a sledovat jej můžete na programu ČT Sport.