Repríza pohárového finále. Tatran čeká dohrávka na půdě Chodova

Výhra v dohrávce může Střešovice posunout na první místo tabulky.

Dva dny po prohře ve Vítkovicích čeká svěřence Milana Fridricha další ligový šlágr, když se v dohrávce 22. kola utkají s pražským Chodovem. Proti němu se v závěru základní části mohou posunout na první příčku superligové tabulky, k čemuž jim stačí jakékoliv vítězství. Vedoucí Boleslav totiž o víkendu ztratila s Bohemkou a před Tatranem vede o jediný bod, přičemž mají Střešovičtí stále jedno utkání k dobru.

Družina Milana Fridricha má za sebou náročný měsíc, ve kterém vyhrála finále Poháru mistrů i finále Poháru Českého florbalu a k tomu absolvovala i zápasy české nejvyšší soutěže. Úterní dohrávka na půdě Chodova tak bude pro tým kolem Marka Beneše již sedmým soutěžním utkáním od 21. ledna.

To svěřenci Davida Podhráského od pohárového finále nehráli a do pražského derby půjdou odpočatí. I oni stále pokukují po první příčce, na kterou aktuálně ztrácí 4 body, ale jen posun tabulkou vzhůru a tedy možnost volby soupeře pro čtvrtfinále bude pro tým z Jižního Města vítanou motivací. Vzhledem k lehkému losu třetích Vítkovic ale musí proti Tatranu získat nějaké body a k tomu ještě doufat ve ztráty některého z týmů nad sebou.

I tak je ale letošní sezóna, oproti té minulé, pro Chodovské slastí. Loňským ročníkem se totiž tradiční český tým více méně protrápil a neslavný byl i její konec, když Chodov ve čtvrtfinále nestačil na Bohemku poměrem 0:4 a sezóna pro něj skončila nezvykle brzo, na což to v letošním ročníku rozhodně nevypadá.

Oba letošní vzájemné duely ovládl Tatran a pokaždé šlo o velké drama až do samého konce. Minulý týden ve finále poháru Chodov dlouho vedl, ve třetí třetině ale předvedly Střešovice skvělý obrat a vyhrály 4:3. To na podzim v Livesport Superlize vedli svěřenci Milana Fridricha už 5:2, v závěru se ale museli bránit mocnému finiši hostů a nakonec zvítězili 6:5.

Nejstarší pražské derby a bitva o první příčku nejvyšší soutěže startuje na hale SH Jižní Město v úterý v 19:30.
Textový online přenos
Video online přenos