Tatran Střešovice » Ruský FBC Taifun na soustředění na Tatranu

VÍC NEŽ JEN FLORBAL

neděle 18.8.2019

Ruský FBC Taifun na soustředění na Tatranu

Tatran Střešovice hostí v areálu Stodola Aréna Střešovice soustředění ruského týmu FBC Taifun!

V této době se po tatranské Stodole a jeho přilehlých sportoviští pohybuje kolem 30 hráčů a trenérů z ruského týmu FBC Taifun. Probíhá zde totiž jejich soustředění pod záštitou Tatranu Střešovice a jeho trenérů a organizačních pracovníků. Hráči se zde připravují na novou sezónu od neděle 18.8. do neděle 25.8. Promluvili jsme si s organizátorem soustředění za ruskou stranu, Ivanem Ponomarevem a zeptali se ho za jakým účelem si vybral právě Tatran Střešovice: "Na základě doporučení jsem mohl oslovit několik klubů, ale prioritizoval jsem Tatran, protože jsem měl dobré reference na celostní přípravu hráčů, důležitou roli hrálo také zázemí a organizace klubu a v neposlední řadě také jméno klubu a logistika a doprava z Mosky do Prahy" řekl Ponomarev. Následně jsme se také zeptali, co si od tohoto soustředění slibuje: "Hráči a trenéři FBC Taifun se přijeli učit a setkat se s trenéry a hráči Tatranu a od nich sbírat zkušenosti a florbalové znalosti. Určitě by bylo zajímavé se domluvit na stáži ruských hráčů v ČR během sezóny a na druhou stranu také rádi přivítáme týmy a hráče Tatranu na našich turnajích nebo soustředěních v Moskvě."

Na účastníky tohoto soustředění čeká opravdu pestrý program. Každý den mají minimálně 4, hodinu a půl dlouhé tréninkové jednotky a během dne si zatrénují v hale, venku na fotbalovém a beachovém hřišti a v závěru dne na ně čeká vždy posilovna nebo gymnastický sálek. 

V hale na ně čekají 2 bloky vedené hráči z našeho A-týmu mužů. O program se postarají kapitán Filip Langer a útočníci Milan Meliš a Jonáš Kreysa. Jeden trénink dokonce povede i náš generální a sportovní manažer a zároveň šéftrenér mužské složky U19, Jakub Menhart. Posledního jmenovaného jsme se zeptali, co si o této spolupráci myslí: "Jsem velmi rád, že nás Ivan Ponomarev oslovil s poptávkou zahraničního soustředění pro jejich ruský tým Taifun Moscow. Jednali jsme spolu od druhé poloviny ledna a vyladili jsme vše ke spokojenosti obou stran. Taifun u nás má zajištěný kompletní servis pro kvalitní tréninkový proces a nadstavbu v podobě zajímavých seminářů či setkání s reprezentačními hráči jako například Filipem Langerem nebo Milanem Melišem. Kromě toho je samozřejmostí plná penze, ubytování a další nadstavba díky využití našich Toyot." řekl generální manažer. "Zároveň doufám, že je to rozjezd dlouhodobé spolupráce, která se v budoucnu třeba rozšíří i o další společné projekty." dodal.

V rámci celého programu je pro hráče a trenéry FBC Taifun připravena i návštěva florbalové prodejny našeho partnera - Florbal Expert. Zde si hráči budou moci doplnit všechno svoje sportovní vybavení a to s 20% slevou. 

V jeden den je pro hráče dokonce připraven i seminář, který povede bývalý sportovní manažer Tatranu a trenér úřadujících mistrů světa do 19 let, Jiří Jakoubek. Seminář bude ne téma právě zmíněného MS 2019, kde český národní tým U19 pod taktovkou Jiřího Jakoubka vyhrál poprvé v historii ČR zlaté medaile.

Průběh tohoto soustředění můžete sledovat na našich sociální sítích! FacebookInstagram


PLAYER | SUPPORTER | COACH

 

 
Naši partneři