Semifinále Superligy pokračuje zápasy v Mladé Boleslavi

Do středních Čech se superligové semifinále stěhuje za stavu 1:1 a o víkendu se s jistotou nerozhodne.

Hned tři dny po odehrání druhého semifinále je v itineráři zápas s pořadovým číslem 3. Superligové play-off nabralo zběsilé tempo a Tatran s Boleslaví tak čekají čtyři vzájemné duely v rámci šesti kalendářních dní.

Do Mladé Boleslavi se semifinálová série stěhuje za stavu 1:1, když Středočeši dokázali ovládnout první duel 3:2 v prodloužení a jako první tým v sezóně dokázali Tatran na superligovém kolbišti porazit. Ve středečním druhém utkání pak dlouho vyrovnaný duel Střešovice rozhodly trhákem v poslední části a vyhrály 8:4.

Oba pražské duely bohužel nabídly spíš taktickou, než ofenzivní podívanou. Tatran navíc v obou případech před vstupem do poslední třetiny prohrával, v úterý 1:2, ve středu 2:3. Svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše sice ztrátu v obou případech dohnali, na bod to však stačilo pouze v případě středečního zápasu. V něm si Tatran pomohl přesilovkami, když obě využil kapitán Ondřej Němeček. Boleslav naopak během prvních dvou zápasů přesilovkou nedisponovala.

Střešovičtí trenéři také pokračovali v rotaci na brankářském postu, kdy si Lukáš Kříž s Tomášem Jurcem úvodní zápasy rozdělili a oba dokázali Tatran v klíčových chvílích podržet. V ofenzivě jsou pak nejproduktivnějšími hráči Tatranu i celé série tříbodoví Marek Beneše s Milanem Melišem. Bodový příspěvek už zapsalo hned 11 hráčů střešovického kádru.

Semifinále pokračuje v sobotu už ve 14:10 před kamerami ČT Sport, pokračuje pak v neděli v 17 hodin.