Semifinále Superligy začíná. Tatran hostí v prvních dvou duelech Chodov

Tatran s Chodovem už spolu letos hráli třikrát a pokaždé se radovali svěřenci Milana Fridricha.

To, na co se celou sezónu čekalo, přichází. Livesport Superligu čeká ostrý start soubojů o postup do O2 arény, ve které i letos dojde k vyvrcholení celé sezóny. Tatran si, co by vítěz základní části, zvolil pro svoji semifinálovou bitvu Chodov, ve druhé sérii díky tomu zbyli Mladá Boleslav s Vítkovicemi. Praha tak v bitvě o postup do Superfinále uvidí nejstarší pražské derby.

Svěřenci Milana Fridricha se k semifinálovému lesu proklestili čtvrtfinálovým houštím jménem Česká Lípa, přes kterou přešli v nejkratší možné době. Tým ze severu Čech přitom kousal hlavně v pražských duelech, ve kterých musely Střešovice pokaždé otáčet nepříznivý vývoj. Zápasy v Lípě už pak měly přeci jen jednoznačnější režii a žádné překvapení se v nich nekonalo.

To Chodov ve čtvrtfinále svedl bitvu s pražskou Spartou a svěřenci Davida Podhráského z ní vyšli, pro některé až nečekaně, velmi dobře. Tým z Jižního Města tahal v celé sérii za mnohem delší konec provazu a nakonec postoupil poměrem 4:1, čímž dal zapomenout na nevydařenou loňskou sezónu a dal jasně najevo, že rozhodně nešlo o trend.

Své už si letos Tatran s Chodovem užili i ve vzájemných duelech. Z nich nejvíce rezonuje finále Poháru Českého florbalu, kde Chodovští dlouho vedli, Střešovice ale nakonec dokázaly vstát z mrtvých a závěr duelu patřil jim. Stejně tak i duely v základní části Superligy, které družina Milana Fridricha zvládla vyhrát 7:5 a 6:5. Oba týmy jsou však natolik zkušené, aby dobře věděly, že play-off je úplně jiná písnička a statistiky ze základní části jsou v něm chudým příbuzným.

Nejproduktivnějším hráčem Tatranu je s 15 body Marek Beneš, který je zároveň i lídrem celého bodování play-off. Bude to tak střešovický kapitán a jeho první útok, od kterého se budou čekat největší bodové příspěvky. To Chodov se spoléhá na velezkušené duo Tom Ondrušek a Marek Vávra. Ti už v play-off nastřádaly dohromady 26 bodů a spolu s chodovskými mladíky budou chtít Tatranu co nejvíce znepříjemnit život.

Semifinále Livesport Superligy začíná dvěma domácími duely, ve středu v 19 hodin ve sportovním centru Řepy a ve čtvrtek v 19:30 na UNYP Aréně.

Semifinále I | SC Řepy | středa 27. března 19:00
Vstupenky v síti Ticketportal
Video online přenos
Textový online přenos

Semifinále II | UNYP Arena | čtvrtek 28. března 19:30
Vstupenky v síti Ticketportal
Video online přenos
Textový online přenos