Semifinále je srovnané i po zápasech v Boleslavi

Superligové semifinále pokračovalo za stavu 1:1 a opět nabídlo drama jako řemen.

Třetí duel se hrál opět před kamerami ČT Sport a Tatran v něm, stejně jako v prvním duelu, prohrával. V 10. minutě bylo totiž nařízené trestné střílení, které proměnil domácí Bína. Chvíli po něm navíc znásobil domácí vedení Gašparík a Boleslav rázem vedla 2:0. Ke konci třetiny se navíc zranil Lukáš Kříž a v hostující bráně ho musel nahradit Tomáš Jurco.

Ten si vedl znamenitě a ve druhé třetině držel šance hostů proti aktivnější Boleslavi. Nepršelo však ani na druhé straně, kde střešovické šance končily na Lukáši Bauerovi, případně mimo zařízení. Žádné ofenzivní představení se navíc opět nekonalo a tak čas pomalu utekl až do konce druhé třetiny.

V úvodu té třetí navíc nasypal další sůl do hostujících ran Punčochář, který zvýšil na 3:0 a když ve 48. zvýšil na 4:0 opět Gašparík, bylo zle. Do zápasu sice Tatran vrátil Tomáš Hanák, na jeho branku však Boleslav našla odpověď víc, než rychle a díky Zakonovovi vedla už 5:1. Hostům nevycházelo vůbec nic a ve hře v šesti je domácí ztrestali šestým zásahem, který už byl pomyslným hřebíčkem do rakve. I proto byla druhá branka Hanáka z 58. minuty pouhou korekcí.

Boleslav se tak díky výhře 6:2 podruhé chopila vedení v sérii.

Předvýběr.CZ Florbal MB - Tatran Střešovice 6:2
branky: 11. Jakub Bína, 12. Ronald Gašparík, 45. Lukáš Punčochář, 49. Ronald Gašparík, 53. Filip Zakonov, 56. Jan Natov - 51. Tomáš Hanák, 58. Tomáš Hanák; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 2:3; využití: 0:1; diváků: 755; zásahy brankářů: Lukáš Bauer 20 - Lukáš Kříž 5, Tomáš Jurco 16; po třetinách: 2:0, 0:0, 4:2

Čtvrtý duel tak mohl být naprosto zlomový a trenéři Tatranu se do něj rozhodli poslat promíchanou sestavu, kdy se v první formaci objevil Adam Tlapák, v té druhé pak Martin Čermák s Jonášem Kreysou. Ani to však nepomohlo, protože už po 27 sekundách poslal domácí do vedení Tomašík a ještě veseleji bylo na boleslavské hale ve 12. minutě, kdy přesilovku využil Natov. Domácí tak po 20 minutách vedli 2:0.

Hosté se dokázali prosadit až v polovině duelu, kdy početní výhodu zužitkoval Šimek a Tatran byl na dostřel. Jenže jen chvíli, protože o chvíli později vrátil Boleslavi dvougólové vedení Gašparík. I po 40 minutách tak hostům scházeli dva góly.

Toto manko o gól umazal hned zkraje poslední části Jonáš Kreysa. V polovině třetí části bylo vyrovnáno, přesilovku využil parádní rozehrávkou volného úderu Beneš a domácím nepomohlo ani přezkoumávání videa. Střešovická euforie pak ještě zesílila brankou na 4:3, jenže tu rozhodčí po shlédnutí videa neuznali a ve vypjatém průběhu to tak byli zase domácí, kdo šel do vedení. Jenže na branku Sládka dokázal do půl minuty stejnou mincí odpovědět Tomáš Hanák a bylo to 4:4. Neskutečné drama pak rozčísl Marek Beneš, který poslal v 58. minutě Tatran poprvé do vedení a domácí už nebyla platná ani přesilovka.

Tatran utekl takříkajíc hrobníkovi z lopaty a v Boleslavi last minute srovnal stav série na 2:2. Série se tak do Prahy přesouvá za stavu 2:2, kde ve středu dojde k velmi důležitému pátému duelu.

Předvýběr.CZ Florbal MB - Tatran Střešovice 4:5
branky: 1. Milan Tomašík, 12. Jan Natov, 32. Ronald Gašparík, 56. Michal Sládek - 30. David Šimek, 44. Jonáš Kreysa, 52. Marek Beneš, 57. Tomáš Hanák, 58. Marek Beneš; rozhodčí: Přemysl Bališ - Peter Varga; vyloučení: 2:3; využití: 2:2; diváků: 775; zásahy brankářů: Lukáš Bauer 14 - Tomáš Jurco 12; po třetinách: 2:0, 1:1, 1:4