Senzace na Stodole! Ženy zdolaly mistrovské FBC

Úvodní trojboj se všemi semifinalisty loňského ročníku zakončily hráčky Střešovic souboj s obhájcem titulu, ostravským FBC.

Po úvodní prohře s Vítkovicemi následoval v týdnu souboj s pražským Chodovem, který dospěl až do nájezdů. Soubojem s ostravským FBC pak Tatran uzavřel perná úvodní 3 kola extraligy.

Nebyl to zrovna úvod z říše snů. Už po 40 sekundách se domácí musely bránit v oslabení, které však skončilo gólem Mlejnkové a FBC vedlo 1:0. Brzká rána na solar však domácí nepoložila a ve 13. minutě bylo zásluhou Radky Korbelářové vyrovnáno. Další gól mírně aktivnější Tatran, ani FBC nepřidalo a tak se šlo do šaten za stavu 1:1.

Po minutě hry vstřelilo FBC gól v první části, Tatran ho pak vsítil v části druhé, kdy se prosadila Kateřina Seemanová. O 6 minut později bylo v hale ještě veseleji, to už na 3:1 zvýšila Želízková. Do ohně atraktivity utkání následně přilila hostující Středulová, která vzápětí snížila opět na rozdíl jediné branky. Stav 3:2 vydržel až do přestávky, když už se ani jedna z šancí na obou stranách neujala.

Po přestávce trend, kdy ani jeden z týmů své vyložené šance neproměnil, pokračoval. To skončilo ve 47. minutě, kdy svojí druhou brankou zvýšila Seemanová. To FBC své šance stále neproměňovalo a když už na 5:2 zvýšila v 56. minutě Mechlová, uchýlilo se ke hře v šesti. Ta byla navíc podpořena i přesilovkou, jenže i to bylo pro hostující hráčky málo. Pomyslným hřebíčkem do rakve byl pak gól Radky Korbelářové do prázdné brány. I proto byl gól Hudákové na 6:3 už pouhou korekcí. Těsně před koncem ještě stihla zkompletovat hattrick Kateřina Seemanová a po zásluze byla vyhlášena hráčkou utkání.

Hráčky Střešovic tak dokázaly navázat na výborný výkon v poslední třetině na Chodově a mistryně z Ostravy zdolat 7:3. Další utkání je čeká proti Olomouci.

PSN Tatran Střešovice - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 7:3
branky: 13. Radka Korbelářová, 21. Kateřina Seemannová, 28. Lucie Želízková, 47. Kateřina Seemannová, 56. Michaela Mechlová, 59. Radka Korbelářová, 60. Kateřina Seemannová - 2. Michaela Mlejnková, 30. Adriana Středulová, 60. Paulína Hudáková; rozhodčí: Václav Patera - Nikola Staňková; vyloučení: 3:2; využití: 1:1; diváků: 68; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 22 - Veronika Tomšová 20; po třetinách: 1:1, 2:1, 4:1;