Senzační výhra Tatranu! Chodov odjíždí ze Stodoly s prázdnou.

Muži dokázali porazit Chodov poměrem 6:4 a tři body tak zůstávají ve Střešovicích. Za zmínku stojí především výkon domácího brankáře Martina Frühbauera, který předváděl výborné zákroky až do samého konce zápasu.

Druhá adventní neděle nabídla fanouškům utkání mezi 2. Chodovem a 7. Tatranem. I přesto, že Střešovice vedli po druhé třetině 5:0, jednalo se o vyhrocený zápas až do samého konce.

Od prvního hvizdu bylo jasné, že se bude jednat o vyrovnané utkání, které dost možná rozhodnou jen drobnosti. Hrálo se nahoru dolů a oba brankáři si hned v úvodu několikrát sáhli na balón. V první části se z gólu nakonec radoval pouze Tatran, když ve 12. minutě otevřel skóre Jonáš Kreysa po asistenci Martina Pánka.

Druhou třetinu započal Tatran oslabením, které však Chodovu kýžený efekt nepřineslo. Naopak se po necelých sedmi minutách radovali opět domácí. Milan Meliš po nahrávce Pavla Sládečka nekompromisně prostřelil Rebra od levého mantinelu a zvýšil vedení Tatranu na 2:0. Do oslabení se během druhé třetiny dostali i chodovští. Hrubost Koutného byla potrestána hned po osmnácti vteřinách. Kapitán Jan Kolísko se po rychlé akci a nahrávce Martina Šindeláře nemýlil a stav na světelné tabuli změnil na 3:0. To však domácím nestačilo a do konce třetiny přidali ještě dva góly. Jejich autory byli Jonáš Kreysa Adam Tlapák. Asistovali jim Pavel Sládeček Jan Kolísko. I přes to, že výsledek druhé třetiny ukazoval jasný stav 4:0 pro Tatran, hra tak jednoznačná nebyla. Poměr střel v této části byl 12:9, což jen dokazuje výborný výkon domácího brankáře, který byl až do této chvíle stoprocentní.

V poslední periodě už šlo Chodovu o vše a bylo jasné, že se nehodlá vzdát bez boje. Během pěti minut se chodovským hráčům podařilo vstřelit hned dvě branky. Na to Tatran dokázal odpovědět dalším gólem výborného Jonáše Kreysy, který tak zkompletoval svůj hattrik. Asistoval mu Jan Kolísko. Následně už byl zápas spíše v režii hostí. Od 12. minuty hrál Chodov v šesti a prověřoval Frühbauera ze všech stran. Podařilo se mu vstřelit ještě dvě branky a dosáhnout tak na stav 6:4, který byl naštěstí pro Tatran konečný.

Trenér Milan Fridrich komentoval výhru svých svěřenců takto: Dnes velice kvalitní výkon, společně s odvahou nás dovedl k vítězství. Potřebujeme takovéto týmové nasazení předvádět každý zápas. Děkuji týmu, divákům a soupeři.

Střešovice se tak mohou radovat z velmi důležitého vítězství nad tabulkově silnějším soupeřem a budeme věřit, že se jedná o odrazový můstek k lepším a lepším výkonům.

Tatran Teka Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:4
branky: 12. Jonáš Kreysa, 27. Milan Meliš, 34. Jan Kolísko, 35. Jonáš Kreysa, 36. Adam Tlapák, 47. Jonáš Kreysa - 43. Tom Ondrušek, 46. Ondřej Mikeš, 55. Tomáš Sýkora, 60. Marek Vávra; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 3:2; využití: 1:2; diváků: 127; zásahy brankářů: Martin Frühbauer 32 - Michal Rebro 17; po třetinách: 1:0, 4:0, 1:4;