Série je znovu vyrovnaná!

Hrdinky pátečního večera, to jsou bezesporu střešovické florbalistky. V obtížném šestém semifinálovém utkání dokázaly otočit a nakonec zvítězit 4:1. Série je znovu vyrovnaná a o postupu rozhodne jeden poslední zápas.

Další reklama na ženský florbal probíhala v pátek ve střešovické Stodole. Tatran s Chodovem tam sváděl v pořadí již šesté semifinálové utkání, které mělo buď rozhodnout o vítězi nebo posunout sérii do posledního sedmého utkání.

Každý nadšenec do sportu s dírkovaným balónkem, očekával opět vyrovnané utkání a také ho dostal. Derby mezi Střešovicemi a týmem z Jižního Města neprovází přílišné množství branek a stejně tomu bylo i v pátek. V úvodu první třetiny branku zaznamenal jen Chodov, čímž dal jasně najevo, že přijel do Stodoly s jediným cílem, kterým je postup do Superfinále.

Tatranky musely dotahovat. To se jim podařilo hned na začátku druhé třetiny, kdy Stůjová procpala míček kolem bližší tyče brankářky hostů. Velmi rychlou hru, která se přelévala ze strany na stranu, pak ukončilo až vyloučení jedné z chodovských hráček. Střešovice, pro které by utkání v případě neúspěchu bylo posledním v letošní sezóně, věděly, že není na co čekat. Přesilovou hru využily po dvaceti vteřinách, čímž se dostaly do vedení, které si již vzít nenechaly. Velmi důležitý moment následně nastal jen pár vteřin před druhou přestávkou, Lucie Želízková v něm precizní střelou dokázala vymést pavučiny z horního rohu chodovské brány a gólem do šatny zajistit dvoubrankové vedení, ze kterého se hosté již nevzpamatovali.

Poslední třetina pak byla přehlídkou brankářského umění. Střešovická Eliška Drbalová zažila opravdu perných dvacet minut, během kterých pochytala i téměř stoprocentní šance, a i přes závěrečný tlak a hru Chodova v šesti, nedokázal míček najít cestu do klece, kterou střeží. Úspěšná byla naopak Seemannová, která jen dvě vteřiny před koncem ještě definitivně potvrdila, že pátek patřil Tatranu a vstřelila čtvrtou branku.

Střešovice tak po třech prohrát v řadě ukázaly, jaká je jejich síla a semifinálovou sérii vyrovnaly. V neděli je čeká jedno z nejtěžších utkání v životě, ve kterém se poperou o vysněné Superfinále. Přijďte jim zafandit do haly na Jižním Městě, budou vás potřebovat!