Šlágr na Dubině. Tatran vyzve v bitvě gigantů Vítkovice

Navázat na vítězství v domácím poháru a přiblížit se vítězství v základní části, to je cíl svěřenců Milana Fridricha pro utkání v Ostravě.

Už dvě trofeje má za letošní sezónu ve výstavce střešovický Tatran. Tu poslední přidal v úterý v Českých Budějovicích, kdy v napjatém duelu zdolal Chodov poměrem 4:3 a mohl slavit sedmý pohárový triumf v klubové historii. Když se k tomu přičte vítězství v Poháru mistrů z konce ledna, dělá to už pěkný double. Poslední soutěží, která tak Tatranu zbývá, je Superliga, jejíž základní část se kvapem blíží ke svému konci.

V něm bude střešovická družina obhajovat loňské vítězství, k čemuž má nejlepší výchozí pozici. Na špici tabulky má sice stejně bodů jako Boleslav, oproti Středočechům má ale o utkání méně. O osudu svěřenců Milana Fridricha hodně napoví dva šlágry v rámci čtyř dní, když po výjezdu na půdu Vítkovic vyzvou doma Chodov.

Vítkovice dlouho platily za většího adepta na vítěze základní části, než třeba Mladá Boleslav, výsledkový útlum ale odsunul svěřence Daniela Folty a Tomáše Martiníka mimo první dvě pozice. Nejvýraznějším výsledkem posledních kol pak byla určitě vysoká prohra v Mladé Boleslavi 4:10, nebo bodová ztráta v Liberci, kde tým rytíře Vítka dlouho prohrával a vítězství uzmul až v prodloužení. Pokles výsledkové spolehlivosti je nicméně u Vítkovic v tomto období relativně obvyklý a rozhodně se nedá očekávat, že by měl vliv na blížící se play-off. Loňský vicemistr navíc na první pozici ztrácí stále pouhé tři body a v souboji o prezidentský pohár rozhodně není odepsaný.

Poslední vzájemný duel dvou nejúspěšnějších týmů české historie opanoval zcela jasně Tatran, který v Praze vyhrál 8:1. Hvězdou zápasu byl Marek Beneš, který nasbíral 5 kanadských bodů. Střešovický kapitán ostatně v průběhu zimních měsíců nabral dobrou formu, která gradovala ve finále Poháru mistrů i českého poháru. Spolu s ním táhnou produkci Tatranu i jeho kolegové Matěj Havlas s Tomášem Hanákem, kteří mají všichni přes 40 bodů. To Vítkovice spoléhají na Martina Gattnara se 32 body, kterého následují Adam Zubek a Lukáš Fukala, kteří mají oba 30 bodů.

Zápas gigantů české florbalové historie začíná na ostravské Dubině v neděli v 18 hodin.
Textový online přenos
Video online přenos