Šlágr na závěr. Ženy pojedou na půdu Bulldogs

V duelu čtvrtého s pátým budou Střešovice na půdě Bulldogs Brno usilovat o posun na třetí příčku.

Před ženským týmem Tatranu leží poslední překážka před vstupem do play-off. Tu se pokusí překročit v Brně, kde sehrají duel s pátými Bulldogs. Svěřenkyně Marka Michálka a Pavla Hudíka už mají jisté čtvrté místo, v případě vítězství za 3 body se však posunou o příčku výš.

S aktuálně třetím FBC Ostrava, které má momentálně o 3 body víc a duel posledního kola už si předehrálo před dvěma týdny, mají Střešovice lepší skóre ze vzájemných duelů a v případě úspěchu v Brně skončí po základní části třetí. Zisk tří bodů z jihomoravské půdy však nebude snadnou věcí.

Bulldočky jsou letos možná vůbec největší překvapením Extraligy žen, když ještě v loňské sezóně o chlup unikly sestupu, načež jsou letos páté a mladý tým Martina Czeczinkaře už prohnal nejednoho favorita, o čemž by mohl vyprávět i samotný Tatran. Ten hrál s Bullodogs poprvé 19. listopadu a na domácí půdě dlouho prohrával. K vítězství mu pomohla až smršť čtyř branek z konce druhé třetiny a ustání náporu hostů v závěru poslední třetiny, z čehož bylo konečné vítězství 6:5.

V posledních dvou kolech se Bulldogs střetly s prvními dvěma týmy tabulky, Vítkovicemi a Chodovem. Z obou utkání sice Brno vyšlo bodově naprázdno, v obou však hrálo vyrovnanou partii a proti Vítkovicím bylo dokonce blízko tomu, aby sahalo po bodech. To Tatran hrál v posledních dvou kolech s týmy z chvostu tabulky a nasázel v nich 29 branek. Pražské Panthers porazil 14:1, Mladou Boleslav o týden později 15:3.

Nejproduktivnější hráčkou Střešovic je se 38 body Kateřina Seemannová, na straně Bulldogs má pak nejvíce nastřádáno Anna Brucháčková, která je s 53 body na druhém místě produktivity celé ligy.

Poslední utkání Tatranu v základní části začíná na brněnské hale Sportpoint, nedaleko legendárního stadionu Za Lužánkami, v neděli v 16 hodin.