Šlágr pro FN Motol. Tatran přívítá Vítkovice

Souboj dvou nejúspěšnějších týmů historie a aktuálně prvního s druhým. Přesně to nabídne utkání 20. kola Livesport Superligy.

Tatran s Vítkovicemi platí za dva nejúspěšnější kluby české florbalové historie a aktuálně se ještě k tomu jedná o první dva celky nejvyšší soutěže, byť má třetí Boleslav utkání k dobru. Pro Tatran, který má náskok 12 bodů, může jít o obrovské přiblížení se vítězství v základní části.

Nepůjde však jen o florbal. Na utkání dojde k předání věcných darů dětskému oddělení FN Motol, jako jsou omalovánky, hračky či sladkosti. Konkrétně tyto věci můžete na utkání sami přinést a podpořit tak děti ve Fakultní nemocnici v Motole.

Devatenáct utkání. Tak dlouho už jsou svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše bez ztráty bodu. Mají tak skvěle našlápnuto k vítězství v základní části a tím pádem nejlepší výchozí pozici do play-off. Naposled Tatran v poklidu přehrál Pardubice poměrem 13:3, v čemž měl mimo jiné prsty čtyřbodový Marek Beneš, čtvrtý nejproduktivnější muž bodování. Ani přes výbornou potenci však Střešovice nejsou nejofenzivnějším týmem soutěže.

Tím jsou právě Vítkovice, které vstřelily o 2 góly víc, než Tatran. Konkrétně se jedná o 174 branek. Na těch mají největší podíl Marek Matejčík s Adamem Delongem, jenž oba patří do TOP10 bodování. Vítkovická sezóna však není bez poskvrny. Ostravský tým prodělal po Vánocích trenérskou výměnu, když po neuspokojivých výkonech nahradila Pavla Bruse další legenda vítkovického klubu, Daniel Folta. Ten zatím může být spokojen, jelikož Vítkovice pod jeho vedením ještě neprohrály a dostaly se na druhé místo před Mladou Boleslav. Ta má ovšem méně odehraných utkání než moravský celek. Střetnutí s Tatranem tak bude pro Daniela Foltu a jeho realizační tým první pořádnou zkouškou.

V posledním vzájemném utkání, které se odehrálo 22. října na ostravské Dubině, to byly Střešovice, kdo jasně opanoval zápas. Tatran tehdy vyhrál vysoko 8:2 a především díky výkonu své první formace potvrdil vynikající vstup do ročníku 2022/23.

ALPA GAME ve 20. kole Livesport Superligy startuje v pražských Řepích v neděli 22. ledna v 17 hodin.

Vstupenky v síti Ticketportal
Video online přenos na TVcom.cz
Psaný online přenos na webu Českého florbalu