Šlágr pro Tatran! V Boleslavi vyhrál 4:3

Už ve druhém kole došlo na reprízu loňského Superfinále, ve kterém Tatran dokázal Mladé Boleslavi vrátit porážku a zvítězil 4:3!

Po prvních dvaceti minutách, jejichž první polovina by opět snesla příměr s šachovou partií, to přitom se svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše nevypadalo zrovna růžově, jelikož po brance Patrika Suchánka střelou od mantinelu prohrávali 0:1.

Obraz z prvního dějství pak pokračoval i po přestávce. Hosté prozatím naráželi na pozornou obranu domácích a když už to v půli druhé třetiny vypadalo, že se Tatran dostává do tlaku, přišel druhý gól Boleslavi, když se i přes výborný zákrok Kříže dokázal z druhé vlny prosadit domácí kapitán Natov. Snížení přinesla Střešovicím akce Martina Čermáka s Davidem Šimkem, když druhý jmenovaný překonal Bauera střelou bez přípravy. Poté už se do přestávky na skóre nezměnilo nic a i po 40 minutách byli o gól napřed domácí.

Úvod poslední třetiny poznamenala druhá přesilovka domácích, kterou však Tatran, stejně jako tu první v 1. třetině, dokázal ubránit, což ho zásadně pomohlo udržet v zápase. Po sérii šancí se totiž ve 48. minutě urodilo a Ondřej Němeček srovnal krásnou ránou na 2:2. Když pak neproměnil svoji přesilovku ani Tatran, směřoval zápas pomalu k prodloužení. To rázně odmítl Tomáš Hanák, který za Bauera, i s trochou štěstí, usměrnil Kreysův pas. Branku muselo po domácí challenge potvrdit až video, které nic nelegálního neshledalo a tak navíc následovala střešovická přesilovka. Ta byla pryč už po 5 sekundách, když už na 4:2 zvýšil Martin Šindelář. V závěru už Boleslav jen snížila zásluhou Adama Hemerky a body putovaly do kabiny Tatranu.

Reparát za Superfinále tak vyšel Tatranu na výbornou. Na půdě Boleslavi vyhrál podruhé za sebou a i ve druhém utkání zapsal plný bodový zisk. Další zápas čeká Střešovice už v neděli, kdy se poprvé představí na domácí půdě a vyzve v pražském derby Chodov.

Předvýběr.CZ Florbal MB - Tatran Střešovice 3:4
branky: 14. Patrik Suchánek, 31. Jan Natov, 60. Adam Hemerka - 36. David Šimek, 48. Ondřej Němeček, 58. Tomáš Hanák, 58. Martin Šindelář; rozhodčí: Jiří Šedivý - Radek Štengl; vyloučení: 3:3; využití: 0:1; diváků: 275; zásahy brankářů: Lukáš Bauer 14 - Lukáš Kříž 17; po třetinách: 1:0, 1:1, 1:3;