Střešovice čeká šlágr proti Bohemians

V dohrávce 10. kola se neporažený Tatran utká s Bohemians, kteří dosud prohráli jen jednou.

Florbalistům Bohemians se úvod sezóny nad míru povedl. Svěřenci Michala Jedličky, kteří před sezónou mohutně posílili například o Jana Řehoře nebo slovenské reprezentanty, zatím prohráli jediné utkání s Vítkovicemi. Ve zbývajících střetnutích byli vždy stoprocentní, včetně desetigólového vítězství v Mladé Boleslavi. Naposledy okusil ofenzivní sílu zelenobílého celku Chodov, který na Bohemians doma nestačil poměrem 8:11. V tabulce je tak Bohemka čtvrtá jen díky tomu, že má odehráno o dva zápasy méně než druhé Vítkovice, respektive třetí Mladá Boleslav.

Jediným bodovým výpadkem byla pro družinu Michala Jedličky televizní porážka s Vítkovicemi, kdy prohráli první třetinu 0:5, ve zbytku zápasu už dotahovali marně a nakonec podlehli týmu ze severovýchodu Moravy 5:8. Právě defenziva by mohla být pro Klokany pomyslnou achillovou patou. Ani jednou během 8 utkání neobdržela Bohemka méně jak 5 gólů, přičemž už čtyřikrát inkasovali 8 gólů a více.

To Tatran k ofenzivní síle dokázal připojit i dobrou práci směrem do obrany a co se týče obdržených branek, má nejlepší obranu v lize. V útoku jej pak nejvíce táhne první formace, z níž je Marek Beneš s 27 body nejproduktivnějším hráčem soutěže.

Na druhé straně barikády má nejvíce bodů další čerstvý vicemistr světa z MS ve Švýcarsku, Filip Forman. Ten už stihl nastřádat 21 bodů a v kontextu celého bodování mu patří 13. příčka.

Šlágr v dohrávce 10. kola startuje v 19 hodin netradičně na hale Slavie v Edenu.