Střešovice nasázely druhé Boleslavi 11 branek a pro dětský domov v Unhošti vybraly přes 45 tisíc

Sobota 10. prosince se nesla v duchu vánočního utkání s firmou Böllhoff, kdy se proti sobě postavily první dva celky Livesport Superligy, střešovický Tatran a Mladá Boleslav. Oba celky se spolu navíc střetly podruhé během 4 dní, když ve středu Tatran opanoval čtvrtfinále poháru poměrem 8:5.

Stejně jako v Poháru Českého florbalu, i nyní měl Tatran od začátku navrch, což se brzy začalo projevovat i na skóre utkání. Střešovice po dvaceti minutách vedly 2:0 a to byla jen střídmá předzvěst toho, co mělo přijít ve druhé části. V té nasázely Milana Fridricha a Luďka Beneše hned 6 gólů, přičemž nedostali žádný. Tři z nich navíc dokázaly vstřelit v rozmezí 51 sekund v polovině prostřední části. Ani v poslední periodě nenašla Boleslav recept na domácí defenzivu, která v čele s Tomášem Jurcem v bráně fungovala bezchybně. Hostům nebyla nic platná ani hra v šesti, ke které se odhodlali už zkraje třetiny. To naopak domácí ještě dvakrát ztrestali. Boleslav se dočkala až těsně před koncem a když nakonec Střešovice využily přesilovku, bylo konečné skóre až neuvěřitelných 11:1.

Tatran souboj prvního týmu s druhým tedy naprosto ovládl a nejvyšší soutěž tak i nadále vede bez ztráty květinky. Na vítězství se navíc bodově podílelo hned 12 hráčů střešovického kádru, Tomáš Jurco v bráně si pak připsal úspěšnost necelých 98 %.

Více než o bodové zisky šlo však o dobrou věc, když o druhé třetině došlo k předání šeku dětskému domovu v Unhošti, který nabyl hodnoty krásných 45 tisíc korun. Na tom mají podíl fanoušci Tatranu, kteří si mohli zakoupit speciální vánoční kolekci. Dále také přispěl samotný Tatran, firma Trapol, Kostiha a partner celého utkání firma Böllhoff, která navíc přidala i 1000 korun za každý vstřelený gól.

Děkujeme všem fanouškům i partnerům za přispění na dobrou věc a těšíme se na další aktivity v rámci projektu #TatranPomáhá