Střešovice se o postup do finále utkají s rozjetou Bohemkou

V případě postupu bude mít Tatran ve finále zastoupení v obou kategoriích.

Svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše se ještě před Vánoci poperou o postup do finále Poháru Českého florbalu, kam už minulý týden dokázaly postoupit střešovické ženy. Stejně jako ony, i muži se v semifinále utkají s pražskými Bohemians.

Ti si do zápasu ponesou parádní formu. Svěřenci Michala Jedličky v lize vyhráli čtyříkrat za sebou, naposledy v týdnu porazili v dohrávce Liberec, a v kompletním předvánočním superligovém součtu jim patří druhá příčka před Mladou Boleslaví i Vítkovicemi.

Bohemka se může pyšnit na nejlepší ligovou ofenzivu, když za 16 superligových klání nasázela svým soupeřům již 153 branek, o 10 více než Tatran. Achylovou patou by však pro zelenobílé mohla být obrana, ve které jsou v superlize až 6. nejhorší. Do semifinále se Klokani postupně prokousali přes Pelhřimov, Českou Lípu a Liberec.

Ve velmi dobrém rozpoložení půjdou do zápasu i Střešovice. Ty v letošní sezóně ještě neztratily jediný bod a suverénně tak vládnou superligové tabulce, kde mají na Bohemians náskok 9 bodů. Naposledy svěřenci Milana Fridricha a Luďka Beneše uspěli v Karlových Varech, kde o víkendu vyhráli 10:2 a zapsali již šestnáctou ligovou výhru.

V posledním vzájemné utkání mezi Tatranem a Bohemkou, které se odehrálo 21. listopadu, padlo celkem 16 branek, když Tatran opanoval zápas v zaplněné hale v Edenu 11:5. Hattrick si tehdy připsali Tomáš Hanák a Ondřej Němeček.

Souboj dvou prvních týmů superligové tabulky o postup do finále startuje ve čtvrtek ve 20 hodin na hale SC Řepy.