Střešovice v Olomouci musely obracet, domů však vezou tři body

Tatran prohrával v Olomouci ještě během druhé třetiny o tři branky. Koncentrovaným týmovým výkonem však dokázal skóre otočit a do Prahy přiváží výhru 7:4.

Skóre duelu mezi domácí Olomoucí a Tatranem bylo otevřeno poměrně brzy, když se během druhé minuty přesně trefila Mariana Býčková. Další gól přišel velmi záhy a opět od hráček hostů, bohužel však do vlastní branky a mohlo se hrát znovu od začátku. Nastavený trend rychlých změn skóre ovšem nepokračoval a do konce třetiny už bylo k vidění pouze několik šancí bez gólové radosti.

Naopak ve druhé části se toho stalo mnoho. Ačkoli byl Tatran zprvu aktivnějším týmem, byl to on, kdo nakonec lovil míček z vlastní sítě, a to hned třikrát. Během čtrnácti minut se dostal do tíživé situace a za stavu 4:1 to vypadalo na dlouhé dohánění soupeře. To se však nestalo. Střešovické florbalistky zařadily na jinou rychlost a deset vteřin po obdržené čtvrté brance se jaly snižování. Za dalších osm vteřin už prohrávaly jen o jeden gól a dvě minuty před druhou přestávkou zařídila vyrovnávací branku Lucie Romančáková, čímž napravila nešťastnou vlastní branku v úvodu utkání a poprvé si připsala gól v dresu Střešovic.

Posledních dvacet minut už patřilo jen Tatranu. Během první minuty na sebe upoutala pozornost brankářka Antalová, která svým výhozem přesně našla skórující Beránkovou, čímž se zapsala do statistik jednotlivců, a především strhla vedení na stranu Střešovic. V polovině třetiny a čtyři minuty před jejím koncem ještě navýšily a potvrdily vedení svého týmu Barbora Břešťálová a Veronika Kopecká, čímž uzavřely stav utkání na konečných 7:4 z pohledu Tatranu.