Střešovice zdolaly Chodov a mají sedmý pohárový triumf

Vyrovnané finále rozhodl až v samém závěru Adam Tlapák.

Už o druhou letošní trofej usiloval Tatran v Českých Budějovicích. Svěřenci Milana Fridricha vyzvali ve finále Poháru Českého florbalu Chodov, proti němuž chtěli přidat svůj první triumf od sezóny 2010/2011.

Tatran měl výborný vstup do utkání. Z úvodního tlaku totiž vytěžil přesilovku, kterou ve 3. minutě využil parádní ránou z vrcholu Matěj Havlas a poslal střešovickou družinu do vedení. Kdo však čekal další kousky v chodovské síti, musel zůstat na omylu. Svěřenci Davida Podhráského totiž dokázali držet krok a v 17. minutě navíc po střešovické fatální chybě vyrovnali na 1:1. O dvě minuty později navíc přišel druhý chodovský úder, když se po důrazu před Jurcem prosadil Martin Skřivánek. Tatran tak po 20 minutách prohrával 1:2.

Ve druhé třetině se toho na obou stranách stalo opravdu pomálu. Více ze hry měl Tatran, ale žádné ofenzivní hody se nekonaly a když už se svěřenci Milana Fridricha dostali do šance, nedokázali ji přetavit v gól. Stejně si ale vedl i Chodov a skóre se tak během druhé dvacetiminutovky neměnilo.

Prohrávající Tatran tak musel zapnout a pokusit se o zvrat, čemuž odpovídal i jeho nástup do poslední části. Velké šance z úvodu sice zůstaly neproměněny, parádní kombinace první formace z 6. minuty už však gólový punc měla. Na 2:2 srovnal po pasu Beneše Tomáš Hanák, který tak ve své domácí hale završil střešovická tlak. Skóre se pak přes 10 minut opět nezměnilo, na čemž nic nezměnila ani hra 4 na 4 a šance na obou stranách. Pak ale přišla další krásná kombinace, na jejímž konci stál Adam Tlapák, který ze středu hřiště nekompromisně poslal míček za Hodíka a Tatran vedl 3:2. S ubývajícím časem se navíc Chodov dostal do oslabení a riskující tým z Jižního Města potrestal čtvrtým gólem Střešovic Matěj Havlas. Korekce z hole Marka Vávry 4 vteřiny před koncem tak byla pouze kosmetického charakteru.

Střešovice doslova udolaly Chodov 4:3 a mohou slavit sedmý pohárový triumf v klubové historii. Tým Milana Fridricha si navíc zajistil místenku pro příští ročník Poháru mistrů.

ESA logistika Tatran Střešovice - FLORBAL CHODOV 4:3
branky: 3. Matěj Havlas, 46. Tomáš Hanák, 56. Adam Tlapák, 59. Matěj Havlas - 17. Antonín Votava, 19. Martin Skřivánek, 60. Marek Vávra; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 1:4; využití: 2:1; diváků: 1523; zásahy brankářů: Tomáš Jurco 10 - Karel Hodík 20; po třetinách: 1:2, 0:0, 3:1