Střešovičtí mladíci míří sbírat zkušenosti do 1. ligy

Celkem 12 tatranských mladíků odchází sbírat zkušenosti do 1. ligy mužů formou střídavých startů či hostování, a to do partnerských oddílů v Plzni a Znojmě.

Kooperace Tatranu s oddíly z nižších soutěží není nic nového a v případě Znojma i Plzně se navíc jedná o dlouhodobé partnerství. Celek FbC Plzeň loni dokázal postoupit do druhé nejvyšší soutěže u nás, kde doplní již zmíněné Znojmo a Střešovice tak budou mít v 1. lize dva partnerské kluby, díky kterým bude moct Tatran dopřát herní čas v mužské kategorii mladším hráčům, většinou juniorského věku.

Na jih Moravy zamíří v rámci střídavých hostování hned 6 hráčů juniorského kádru, a to Šimon Vavroušek, Marek Hozman, Vojtěch Kún, Daniel Péc, Adam Kučera a Filip Eliáš. Ty ještě doplní Bohumil Piskáček, u něhož se bude jednat o střídavé starty. Všichni tak naváží například na Jonáše Kreysu nebo Dalibora Švédu, kteří oblékali dres Znojma v loňské sezóně 1. ligy, ve které celek z jihu Moravy došel do semifinále druhé nejvyšší soutěže.

1 ligu bude letos hrát i FbC Plzeň, která postoupila z Národní ligy. V dresu západočechů se v sezóně formou střídavých startů představí Matěj Čelakovský, Vojtěch Panuška, Vítek Hrbáček, Michal Antonín Malhocký. Střídavě hostovat v Plzni bude Jakub Hejzlar.

Komentář GM Jakuba Menharta:

Jedním z hlavních cílů naší výchovy v rámci florbalové specializace je příprava hráčů na vrcholový florbal. Tatran disponuje velkým počtem talentovaných hráčů, kteří mají superligové ambice. Proto je pro nás důležité, aby mohli co nejdříve nakouknout i do mužského florbalu a první liga je pro jejich vývoj ideální. Kluci mají možnost hrát soutěž, která je o hodně tvrdší než juniorka a pomalu si zvykat na rozdíly mezi mužským a juniorským florbalem. Naopak Znojmu a Plzni hráči díky svým florbalovým kvalitám dokáží sportovně pomoci, díky tomu vnímáme tuto spolupráci jako win-win