Superfinále ještě nikdy nebylo tak blízko. Holky, děkujem!

Ačkoli se ženy rvaly jako lvice, do posledního zápasu o titul se probojovat nedokázaly a brány Superfinále pro ně zůstaly uzavřeny. Rozhodně se ovšem nemají za co stydět. Po celou sezónu předváděly skvělé výkony a už teď je jasné, že mají vykročeno správným směrem.

Krok za krokem se střešovický ženský florbal přibližuje české špičce. Letošní veleúspěšná sezóna nebyla výjimkou a ačkoli můžou být teď po posledním prohraném utkání pocity jakékoli, tak tatranské florbalistky dokázaly něco, co se v novodobé historii klubu ještě žádnému A-týmu žen nepodařilo.

Tatran vstupoval do semifinále s Chodovem jako outsider. Po prvních dvou vyhraných utkání však ukázal, že je soupeřen rovnocenným a celou sérii nakonec dotáhl do posledního sedmého zápasu.

V této epické bitvě se však nakonec radovaly zkušenější hráčky z Jižního Města. Ty dokázaly v první třetině odskočit do dvoubrankového vedení, které se ukázalo jako klíčové. Tatran sice pak ještě stáhnul vedení soupeřek po střele Lucie Želízkové, další gól však nepřidal.

Ve třetí třetině už se dalo napětí v rozbouřené hale krájet, a i přes velikou snahu na obou stranách nikdo nedokázal prostřelit neuvěřitelně chytající brankářky, které také byly odměněny titulem nejlepší hráčka zápasu.

Tatran musel v samém konci zápasu přejít do hry v šesti, která se mu bohužel nevyplatila a definitivně poslala Chodov do Superfinále po střele do odkryté klece.

Pro střešovické holky tak zůstávají brány posledního souboje o titul znovu uzavřeny, ale je důležité zmínit, že ještě nikdy nebyl postup tak blízko. Pro mladý tým je to jasným znamením, že se ubírá správným směrem a že nám v budoucnu může ještě mnohé ukázat.